2 55
مقالات

راهنمای کامل خرید افتر شیو

افتر شیو محصولی کاربردی و بهداشتی است که اغلب آقایان بعد از اصلاح استفاده می کنند تا ضمن رفع التهابات ناشی از اصلاح صورت، پوست خود را نرم و ضد عفونی کنند. افتر شیو های با کیفیت و خوب حاوی ترکیبات مغذی برای شادابی و لطافت پوست هم هستند. همین امر نیز یکی دیگر از دلایل پر طرفدار بودن افتر شیو هاست. در این مطلب قصد داریم همه چیز را درباره افتر شیو باهم بررسی کنیم. اگر می خواهید درباره مواردی مثل نحوه استفاده از افتر شیو، انواع افتر شیو، ‌افتر شیو برای جوش، چه افتر شیوی بخرم یا ویژگی های افتر شیو خوب اطلاعاتی کامل داشته باشید‌، با سیندخت همراه شوید تا در ادامه، راهنمای جامع خرید افتر شیو را در اختیار شما قرار دهیم.

تصویر افتر شیو کرمی

 

چرا باید از افتر شیو استفاده کنیم؟
برخلاف واژه «افتر شیو» که به معنی «بعد از اصلاح» است، کاربرد اصلی افتر شیو در کنار رایحه خوش و مطبوع، پیشگیری از هرگونه عفونت ناشی از خراش و بریدگی به کمک مواد آنتی باکتریال است. توصیه می کنیم موقع خرید افتر شیو از وجود ترکیبات تسکین دهنده در افتر شیو مانند آلوئه ورا و … اطمینان حاصل کنید.
بسیاری از افراد همواره نگران خشکی پوست خود پس از اصلاح هستند. برخی نیز روی پوستشان جوش های چرکی ایجاد می شود. افتر شیوها مواد و ترکیبات خنک کننده دارند که سوزش بعد از اصلاح را کاهش می دهند و از بین می برند. وجود مواد آنتی باکتریال در افتر شیوها نیز از بروز جوش های چرکی پیشگیری می کند.
افتر شیوها روی پوست به مدت طولانی باقی می مانند تا پوست فرصتی برای بازسازی و التیام داشته باشد. اگر پوست شما حساس است،‌ استفاده از افتر شیو را توصیه می کنیم؛ چراکه وجود عصاره های گیاهان در ترکیبات افتر شیوها، ضمن تقویت پوست شما به بهبود و التیام سریع تر پوستتان کمک می کند. رایحه خوب افتر شیوها به علت ماندگاری طولانی روی پوست تا ساعت ها حس خوب در شما ایجاد می کند.

تصویر اصلاح صورت برای استفاده از افتر شیو
عوارض اصلاح صورت

1.‌ ایجاد بریدگی و خونریزی
2.‌ تحریک پوست و جوش زدن
3. ساییدگی و خراشیدگی
4. سوزش پوست

التهاب، سوزش، قرمزی و تحریک پذیری بعد از اصلاح صورت برخی از عوارض ناشی از استفاده خودتراش است. علت ایجاد این عوارض فشار بیش از حد ماشین ریش تراش یا تیغ روی صورت است.تصویر نحوه استفاده از افتر شیوبه خصوص در بخش هایی از صورت که موهایی ضخیم تر دارد، احتمال بروز این عوارض بیشتر است. پیشنهاد می کنیم برای پیشگیری از این عارضه ها پیش از شیو کردن و اصلاح صورت از لوسیون های اصلاح استفاده کنید و روی پوست خود الکل یا ادکلن نزنید.
چرا بعد از اصلاح صورت جوش می زنیم؟
علت ایجاد جوش های پس از اصلاح صورت، فرو رفتن موها در پوست است. این عارضه در افراد دارای موهای مجعد بیشتر مشاهده می شود؛ بنابراین، توصیه می کنیم موها را زیاد از ته نتراشید، موها را خلاف جهت رویش اصلاح نکنید و از کشیدن همراه با فشار خودتراش یا ریش تراش روی صورت خودداری نمایید. همچنین، هنگام اصلاح بیش از حد پوست خود را نکشید؛ چراکه احتمال ایجاد موهای درون روییده بیشتر می شود.

انواع افتر شیو
افتر شیو های گوناگونی در بازار وجود دارد. شما می توانید با توجه به نیازتان افتر شیو مورد نظر خود را خریداری نمایید:
** افتر شیو ژلی
** افتر شیو کرمی
** افتر شیو لوسیونی

افتر شیو لوسیونی
این نمونه از افتر شیو ها حاوی میزان زیادی از الکل است. این میزان از الکل کمک می کند پوست شما به خوبی ضد عفونی شود. اغلب در افتر شیو های لوسیونی 70 درصد الکل وجود دارد. درنتیجه، به میزان بیشتری می تواند پوست را ضد عفونی کند. به همین علت، افتر شیو لوسیونی در مواردی که احتمال انتقال بیماری وجود دارد، بیشتر توصیه می شود. وجود الکل بیشتر در افتر شیو لوسیونی می تواند به بسته شدن منافذ پوست منجر شود و رویش مجدد مو را تا حدی کاهش دهد. البته افراد دارای پوست حساس و خشک بهتر است به جای افتر شیو لوسیونی از افتر شیو ژلی یا کرمی استفاده کنند.

تصویر افتر شیو لوسیونی
افتر شیو کرمی
این افتر شیو برای شما دو کاربرد دارد: هم پیش از اصلاح و برای آماده کردن صورت می توانید از آن استفاده کنید، هم پس از اصلاح برای پیشگیری از التهاب صورت عالی است.
افتر شیو کرمی حدود 2 تا 3 درصد الکل دارد. افتر شیو های بدون الکل اغلب حاوی عصاره گیاهان است. درنتیجه، موجب آبرسانی پوست می شود و از خشکی پوست جلوگیری می کند.
افتر شیو کرمی برای افرادی که پوست حساس و خشک دارند، گزینه ای مناسب است. به خصوص در روزهای سرد سال که هوا خشک و سرد است و پوست بیشتر خشک می شود،‌ افتر شیو کرمی می تواند پوستتان را نرم و لطیف نگه دارد.
ترکیبات افتر شیو کرمی اغلب بدون ایجاد چربی روی پوست موجب آبرسانی به پوست می شود.

عکس افتر شیو کرمی

افتر شیو ژلی
در ترکیبات افتر شیو ژلی کمی الکل وجود دارد. برخی از افتر شیو های ژلی نیز بدون الکل است. در اغلب افتر شیو های ژلی، روغن وجود ندارد و میزان آبرسانی این نوع از افتر شیو ها کمتر است.

تصویر افتر شیو ژلی

نحوه استفاده از افتر شیو
توصیه می کنیم اگر می خواهید با خودتراش و تیغ اصلاح کنید،‌ حتماً از تیغ نو استفاده نمایید؛ ‌چراکه تیغ کهنه به پوست شما آسیب می رساند و خراش و سوزش ایجاد می کند.
وقتی اصلاح شما تمام شد، می توانید افتر شیو بزنید. اگر افتر شیو شما به شکل مایع است، به کمک دست یا پنبه می توانید به میزان مورد نیاز از افتر شیو روی پوست خود بزنید.
1.‌ بطری افتر شیو را کمی تکان دهید. به میزان یک یا دو قاشق از افتر شیو روی پنبه بریزید.
2. پنبه آغشته به افتر شیو را روی صورت خود بزنید. زیر چانه را فرموش نکنید.
3. اکنون می توانید کمی آب به پوست صورت خود بزنید تا اگر مایعی جذب پوستتان نشده است، از بین برود.

راهنمای خرید افتر شیو

 

ویژگی های افتر شیو خوب
در این بخش از مجله سیندخت می خواهیم ویژگی های یک افتر شیو مناسب و خوب را باهم بررسی کنیم.

1.‌ مناسب پوست شماست
همان طور که پیش از این گفتیم افتر شیو هایی که میزان بیشتری از الکل در ترکیبات خود دارند،‌ موجب خشک تر شدن پوست های خشک می شوند؛ بنابراین،‌ توصیه می کنیم افراد دارای پوست حساس و خشک از افتر شیو های کرمی یا ژلی استفاده کنند و به میزان الکل به کار رفته در افتر شیو دقت نمایند.
هرچه میزان خاصیت آبرسانی افتر شیو بیشتر باشد، برای پوست های خشک و حساس مناسب تر است. اگر پوست شما چرب است، افتر شیو بدون چربی تهیه نمایید. افتر شیو پوست مستعد آکنه باید بیشتر آبرسان و خنک کننده باشد. وجود چربی در افتر شیو موجب بیشتر شدن جوش صورت می شود.

2. متناسب با آب و هوای محل زندگی تان است
اگر در آب و هوایی زندگی می کنید که هوا سرد و خشک است، افتر شیو شما باید خاصیت آبرسانی بسیار خوبی داشته باشد تا از خشکی پوست جلوگیری کند.

4. جذب بسیار خوبی دارد
افتر شیو مناسب به خوبی در پوست جذب می شود و چربی به جای نمی گذارد. همان طور که پیش از این گفتیم چربی می تواند موجب ایجاد جوش شود.

تصویر افتر شیو

نکته آخر
افتر شیو می تواند با ایجاد لطافت و نرمی پوست شما تکمیل کننده اصلاح صورت باشد. همچنین، با داشتن ترکیبات ضد عفونی کننده از بیماری های احتمالی جلوگیری کند. البته بهتر است افتر شیو مناسب پوست خود را تهیه کنید تا اگر پوستی حساس،‌خشک یا مستعد آکنه دارید،‌ پوست شما ملتهب تر نشود و به بهتر شدن پوستتان کمک کند. در این مطلب سعی کردیم راهنمایی کامل برای خرید افتر شیو ارائه دهیم. شما از کدام نوع افتر شیو استفاده می کنید؟ چه نکته ای درباره افتر شیوها در این مطلب باید گفته می شد که بازگو نشد؟ لطفاً شما هم یک نکته اضافه نمایید.

 

 

امتیاز این نوشته

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا