2 55
مقالات

آرایش صورت دخترانه و مسحور کننده + عکس و نکات کلیدی و آسان!

آرایش صورت دخترانه می تواند آرایشی ملایم و در عین حال جذاب باشد. اما چطور آرایش صورت دخترانه داشته باشیم. ترفندهای آرایش صورت دخترانه چیست؟ در این مقاله می خواهیم راهنمایی کامل برای آرایش لایت دخترانه و اروپایی ارائه دهیم تا به کمک این راهنما بتوانید به راحتی آرایش کنید و آرایش صورت دخترانه و جذاب داشته باشید.

آرایش صورت دخترانه
تصویر آرایش صورت دخترانه و لایت

 

بیشتر بخوانید:

آموزش مدل مو ساده و شیک دخترانه

چگونه رژ لب بزنیم؟

ابزار آرایش صورت

آرایش صورت دخترانه برای عروسی

همان طور که پیش از این گفتیم مهم ترین ویژگی آرایش صورت دخترانه، ملایم بودن آن است و مانند آرایش های دیگر غلیظ نیست. البته این طور نیست که در آرایش صورت دخترانه رژ لب قرمز قرمز ممنوع است یا آرایش چشم باید همیشه خیلی ملایم باشد، درحقیقت، برای آرایش صورت دخترانه بهتر است همه چیز باهم تناسب داشته باشد؛ برای مثال، اگر رژ لب شما قرمز و پر رنگ است، توصیه می کنیم آرایش چشمتان را خیلی غلیظ و پر رنگ نکنید.

تصویر آرایش صورت دخترانه
آرایش صورت دخترانه با رژ لب قرمز

این روزها آرایش اروپایی و لایت بسیار پرطرفدار است. آرایش صورت دخترانه می تواند همین آرایش لایت اروپایی باشد. با آرایش لایت اروپایی می توانید با حفظ چهره طبیعی خود، آرایش صورت دخترانه داشته باشید. طبیعی بودن آرایش لایت اروپایی موجب شده بسیار محبوب باشد.

اما آرایش لایت چیست؟‌ آرایش لایت یا میکاپ لایت درحقیقت به سبکی از آرایش گفته می شود که سبک است، طرحی ساده دارد و حداکثر دارای سه رنگ واضح و مکمل است. در ارایش دخترانه لایت و اروپایی از خط چشم های دنباله دار یا پهن استفاده نمی شود. تأثیر مهم ارایش دخترانه لایت روی چهره به طبیعی بودن این نوع از آرایش بازمی گردد؛ به بیان دیگر، ارایش لایت دخترانه و اروپایی چهره را در حالت طبیعی خود نگه می دارد.

ارایش دخترانه اروپایی و لایت

برای آرایش لایت و اروپایی می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. ابتدا از آرایش چشم شروع نمایید. توصیه می کنیم رنگ های خیلی ملایم، اسموکی یا نود را انتخاب کنید. یکی از کاربردی ترین رنگ ها قهوه ای است. می توانید خط چشمتان را بسیار ظریف بکشید و کمی ریمل بزنید.
  ارایش دخترانه
  استفاده از سایه قهوه ای برای ارایش دخترانه
 2. پیش از شروع آرایش چشم، ابتدا پرایمر مخصوص چشم بزنید. اگر پوستتان خشک است، می توانید به جای پرایمر از یک مرطوب کننده دور چشم و مناسب زیرساز آرایش استفاده نمایید.
 3. پس از یک دقیقه و جذب شدن پرایمر یا مرطوب کننده مناسب می توانید کمی کانسیلر پشت چشم هایتان بزنید. هدف این است که با کمک کانسیلر و کرم پودر بتوانیم پوستی یکدست و صاف ایجاد کنیم. یادتان باشد ازآنجاکه آرایش دخترانه و لایت اروپایی سبک و طبیعی است، ‌نباید به میزان زیاد از کانسیلر و کرم پودر و دیگر لوازم آرایشی استفاده نمایید.
  ارایش دخترانه
  ارایش دخترانه 2021
 4. کمی پودر فیکس را روی قلم مو سبک نمایید و روی کانسیلر بزنید تا پشت چشم برای زدن سایه یا کشیدن مداد چشم آماده شود. همان گونه که گفتیم طیف مختلف سایه قهوه ای می تواند بسیار مناسب باشد.
 5. پس از زدن سایه و خط چشم می توانید ریمل بزنید. می توانید کمی از سایه قهوه ای نیز به صورت خطی باریک نیز زیر چشمانتان بزنید تا چشمانتان درشت تر به نظر برسد.
  ارایش دخترانه
  ارایش دخترانه 2021
 6. اکنون نوبت زدن کرم پودر است. برای صورت هم اگر پوست صورتتان خشک است، توصیه می کنیم پیش از زدن کرم پودر آبرسانی کنید یا کرم پودری انتخاب نمایید که آبرسان داشته باشد. توصیه ما برند مک کانادا برای کرم پودر است. البته کرم پودرهای برندهای سامر خوزامی، فنتی بیوتی، چنل و نارس نیز می تواند انتخابی مناسب باشد.
 7. کرم پودر را با دست یا قلم مو می توانید به کل صورت بزنید و با بیوتی بلندر به خوبی محو و یکدست نمایید.
 8. برای زاویه سازی صورت در ارایش صورت می توانید از کانتور استفاده کنید. گوشه صورت و استخوان فک را درنظر بگیرید. اینجا جایی است که بهتر است خطی مورب با کانتور برای زاویه سازی صورت بکشید. سپس این خط را با بیوتی بلندر محو، فید و یکدست نمایید. برای آموزش نحوه استفاده از کانتور می توانید به مقاله «چگونگی استفاده از کانتور و کانسیلر» مراجعه نمایید.
  ارایش دخترانه
  استفاده از کانتور در ارایش دخترانه برای زاویه سازی صورت
 9. اگر پیشانی شما بلند است، با کانتور می توانید اطراف پیشانی را نیز تیره نمایید. اما وسط پیشانی را روشن تر کنید. این کار را می توانید با کانسیلر به راحتی انجام دهید. اگر غبغب دارید، نگران نباشید غبغب را با کانتور تیره نمایید تا زاویه سازی صورت به خوبی انجام گیرد و غبغب شما مشخص نباشد.
 10. برای باریک و قلمی کردن بینی دو خط باریک در دو طرف بینی با کانتور بکشید و با پد آرایشی محو نمایید.
  کانتور بینی در میکاپ دخترانه
  کانتور بینی برای کوچک و قلمی کردن بینی در ارایش دخترانه
 11. یکی از مهم ترین بخش های میکاپ دخترانه شما محو و یکدست کردن آرایش است. بدین معنی که کانتور به شکل لک روی صورت باقی نماند؛ بنابراین، توصیه می کنیم به خوبی از بلندر یا پد ارایشی استفاده کنید و کرم و آرایشتان را با حرکات ضربه ای محو کنید.
 12. رژ گونه مورد نظرتان را انتخاب کنید، و روی قسمت برجسته گونه برای شاداب نشان دادن صورت بزنید. یادتان باشد رژ گونه نباید به پره های بینی یا خط لبخند برسد!
  ارایش دخترانه با بیوتی بلندر
  یکدست کردن ارایش دخترانه به کمک بیوتی بلندر و با حرکات ضربه ای
 13. برای زدن رژ لب توصیه می کنیم ابتدا از یک بالم لب استفاده کنید یا مرطوب کننده لب بزنید تا لب هایتان نرم و لطیف و آماده آرایش شود.
  می توانید با یک مداد لب ابتدا فرم دلخواه لبتان را طراحی کنید و با رنگ مداد لب به خوبی لب هایتان را پر کنید. سپس رژ لب هم رنگ مداد لبتان بزنید. درنهایت، یک برق لب عالی می تواند لب هایتان را برجسته و زیباتر کند.
 14. ارایش دخترانه لایت می تواند بدون رژلب و تنها با یک برق لب همراه باشد. البته برای طبیعی تر شدن آرایشتان از تینت لب به جای رژ لب نیز استفاده نمایید.
  ارایش دخترانه
  ارایش دخترانه 2021

ترفندهای آرایش لایت دخترانه

در آرایش صورت دخترانه برای زیباتر شدن بهتر است زاویه سازی کنید. اگر کار آرایشگران حرفه ای را مشاهده کرده باشید از چند رنگ کرم تیره و روشن برای ایجاد خط و زاویه در صورت استفاده می کنند.

تصویر آرایش صورت دخترانه
آموزش آرایش صورت دخترانه و حرفه ای به کمک گریم

شما هم می توانید برای آرایش صورت دخترانه از همین روش استفاده کنید و با برجسته کردن قسمت های مختلف صورت و محو کردن بخش های دیگر و نواقص چهره به کمک کانتور و کانسیلر یا دو کرم پودر تیره و روشن به راحتی آرایش صورت دخترانه داشته باشید و زیباتر شوید.

نواحی مختلف صورت مانند بالای گونه ها، دور چشم، وسط پیشانی بهتر است روشن تر باشد. قسمت هایی مثل غبغب، زیر فک، گوشه های پیشانی کناره های بینی (برای باریک تر و کوچک تر کردن بینی) را پیشنهاد می کنیم تیره تر نمایید.

برای زدن رژ گونه نیز می توانید با دهان بسته لبخند بزنید و کمی زیر قسمت برجسته گونه رژ گونه بزنید تا زاویه سازی چهره شما برای آرایش صورت دخترانه تکمیل شود. در تصویر زیر هم می توانید مراحلی که گفتیم به راحتی دنبال کنید و آرایش دخترانه صورت حرفه ای داشته باشید.

مراحل آرایش صورت دخترانه با گریم

 

آرایش صورت دخترانه و تأثیر ابروها

ابروها را فراموش نکنید! برای آرایش صورت دخترانه بهتر است به مدل ابروهایتان دقت کنید. ابروهای بلند و پرپشت برای آرایش صورت دخترانه عالی است و چهره شما را شاداب تر و جذاب تر می کند.

کافی است ابروهایتان را با ژل ابرو یا صابون ابرو نیز کمی مرتب کنید و به سمت بالا لیفت نمایید تا چشمانتان نیز کشیده تر و به سمت بالا به نظر برسند.

تصویر آرایش صورت دخترانه
تصویر آرایش صورت دخترانه

آرایش صورت دخترانه و استفاده از حجم دهنده ها

برای داشتن میکاپ لایت و جذاب پیشنهاد می کنیم از رژ لب های حجم دهنده یا براق کننده ها استفاده نمایید. زیبایی لب های شما با برجسته تر شدن بیشتر می شود؛ به خصوص اگر از رژ لب های روشن استفاده کنید و در نهایت، براق کننده و حجم دهنده بزنید، لب های شما برجسته تر و زیباتر به نظر می رسند. رژ لب های تیره، لب های شما را کوچک تر و باریک تر نشان می دهد.

تصویر آرایش صورت دخترانه
تصویر آرایش صورت دخترانه

آرایش صورت دخترانه و رنگ مو

رنگ موهایتان روی آرایش لایت شما بسیار اثرگذار است. می توانید با توجه به رنگ پوست خود موهایتان را رنگ کنید. پیشنهاد می کنیم موهایتان را رنگ کنید و معجزه رنگ مو را روی آرایش صورت دخترانه خود مشاهده کنید!

تصویر آرایش صورت دخترانه
عکس آرایش صورت دخترانه و طبیعی

آرایش صورت دخترانه و مراقبت های پوست و مو

توصیه می کنیم برای آرایش صورت دخترانه زیبا و جذاب حتما ً‌به سلامت پوست و موی خود توجه کنید. داشتن پوست صاف و شفاف کار شما را ساده تر می کند و آرایش صورت دخترانه شما را نیز متفاوت تر و بسیار جذاب تر می سازد.

پرپشت بودن و سلامت مو نیز روی آرایش لایت دخترانه اثرگذار است. اگر پوستی شفاف و صاف داشته باشید، نیازی به کرم های سنگین آرایشی ندارید،‌ تنها با یک آرایش چشم و لب ساده می توانید بسیار زیبا شوید!

کافی است به یک متخصص پوست و مو مراجعه نمایید و مراقبت از پوست و مو خود را در اولویت قرار دهید؛‌ برای مثال،‌ در میان کارهای مراقبتی و زیبایی، میکرونیدلیگ صورت می تواند پوست شما را محکم، روشن و لیفت کند.

البته توصیه می کنیم حتماً‌ کارهای مراقبتی پوست و مو را نزد متخصص انجام دهید تا به نتیجه دلخواهتان برسید.

تصویر آرایش صورت دخترانه
عکس آرایش لایت دخترانه

آرایش دخترانه و نکات مهم آن

اگر از آن دسته خانم هایی هستید که زیبایی ظاهری و آراسته بودن بسیار مهم است، پیشنهاد می کنیم در آرایش صورت دخترانه خود توجه داشته باشید برخی از آرایش ها می تواند چهره شما را پیرتر نشان دهد؛ برای مثال لب های باریک چهره را مسن تر می کند، توصیه می کنیم رژلب های روشن بزنید و از براق کننده ها و حجم دهنده های لب استفاده نمایید.
بهتر است به آرایش چشم خود نیز توجه کنید. آرایش چشم باید چهره شما را جوان تر نشان دهد؛ بنابراین، بهتر است خط چشم شما به سمت بالا باشد و زیر چشم خود خیلی ریمل و مداد نزنید تا چشم به سمت پایین به نظر نرسد. همان طور هم که گفتیم ابروها را می توانید با صابون یا ژل ابرو لیفت نمایید و مرتب کنید.

نکته آخر

آرایش صورت دخترانه، درحقیقت، آرایشی لایت و ملایم است. در این مطلب، نکات مهم آرایش لایت دخترانه را با شما در میان گذاشتیم. می توانید به کمک تصاویر و راهنمای پیش رو یک آرایش دخترانه صورت بسیار زیبا و جذاب داشته باشید! نظر شما درباره آرایش لایت دخترانه چیست؟

4.2/5 - (13 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫3 دیدگاه ها

 1. من عاشق خط چشم روباهی هستم اغلب با قلم مو و سایه مشکی خط چشم میکشم. هم طبیعی تره و هم راحت تر میشه کشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا