2 55
آموزش
موضوعات داغ

چطور ابرو بکشیم؟ آموزش کامل کشیدن ابرو به طور حرفه ای

آموزش ابرو کشیدن به روش ساده

چطور ابرو بکشیم؟ کشیدن ابرو و آرایش ابرو می تواند چهره شما را زیباتر و جذاب تر نشان دهد. می توانید به کمک ابزار آرایش ابرو مثل مداد ابرو،‌ آکوا، سایه ابرو، ریمل ابرو و‌ لاک دندان ابرو بکشید و ابروهایتان را پهن یا مدل پر کنید و به هر حالت و شکلی که می خواهید تغییر دهید.

در این مطلب قصد داریم کشیدن ابرو با آکوا و کشیدن ابرو با مداد را به روشی ساده اما حرفه ای با ابزارهای مختلف آموزش دهیم. با سیندخت همراه باشید.

آنچه پیش از کشیدن ابرو باید بدانید!

ابرو همچون قاب برای صورت است؛ بنابراین، کشیدن ابرو باید به دقت انجام گیرد. شما می توانید با کشیدن ابرو در شخصیت فرد نیز تأثیر بگذارید؛ شاید بپرسید چطور؟ برای مثال، وقتی ابرو را خیلی بیش از حد به سمت بالا طراحی کنید یا فاصله بین دو ابرو را کمتر کنید، چهره عصبانی به نظر می رسد! اگر دم ابرو بیش از حد به سمت پایین باشد، صورت افتاده و پیر دیده می شود! زمانی که ابرو را پهن تر می کنید، چهره جوان تر و شاداب تر به نظر می رسد!

پس پیش از کشیدن ابرو با مداد، کشیدن ابرو با آکوا یا با هر محصول دیگر اندازه‌های زیر را درنظر بگیرید:

"<yoastmark

 

می توانید مانند تصویر بالا اندازه ها را متناسب با چشم و ابروی خود پیدا کنید. یک مداد هم می تواند به شما کمک کند. اگر مداد را در امتداد بینی قرار دهید (مثل تصویر بالا) می توانید اندازه ابتدای ابرو را پیدا کنید و بدانید هنگام کشیدن ابرو با آکوا یا کشیدن ابرو با مداد از کجا باید ابتدای ابرو را درنظر بگیرید.

پس از پیدا کردن ابتدای ابرو می توانید مداد را از کنار نوک بینی به صورت کج قرار دهید؛ به طوری که انتهای مداد بخش شکست ابرو یا هشتی ابرو را به شما نشان دهد. اگر هم مداد را کمی بیشتر کج کنید؛ به گونه ای که ابتدای آن شبیه به تصویر بالا، نوک بینی باشد و انتهای آن گوشه چشم قرار بگیرد، می توانید نقطه پایانی یا دم ابرو را پیدا کنید. پس از پیدا کردن این اندازه ها با کمک مراحل زیر می توانید به راحتی زیباترین ابرو را بکشید و آرایش ابرویی بسیار زیبا و حرفه ای داشته باشید!

چطور حرفه ای ابرو بکشیم؟

 

1.‌ ابتدا به کمک موچین موهای اضافی ابرو را بردارید. برای زیبایی ابرو بهتر است موهای ابرو را در جهت رشد مو بردارید و ابرو را تمیز نمایید.
در صورت نیاز، موهای بسیار ریز اطراف ابرو را به کمک تیغ اصلاح کنید.

چطور ابرو بکشیم؟
تمیز کردن ابرو با موچین پیش از کشیدن ابرو

2.  ابروها را به کمک شانه ابرو به سمت بالا شانه بزنید. سپس شانه را در قسمت لبه خارجی ابرو قرار دهید،‌ هر مویی که بلندتر بود، کوتاه نمایید. دقت کنید تاج ابروها را خیلی کوتاه نکنید. تاج ابرو در زیبایی ابرو بسیار اثرگذار است.

3.‌ اکنون موهای بلند ابرو را که به کمک شانه ابرو شناسایی کرده بودید، با قیچی کوتاه نمایید.

4.‌ اگر ابروهایتان خیلی نامرتب است، یک مرتبه هم به سمت پایین ابروهایتان را شانه بزنید و موهای بسیار بلند ابرو را قیچی کنید.

چطور ابرو بکشیم؟
کوتاه کردن موهای خیلی بلند ابرو

5.‌ برای شکل دهی و زیباتر کردن ابرو بهتر است از مداد ابرو نرم یا آکوا ابرو استفاده کنید و جاهای خالی را پر نمایید. می توانید به جای آکوا از لاک دندان گریماس یا کرویلاین استفاده کنید. البته به الکل ایزو 96 درصد نیاز دارید؛ چراکه لاک دندان خیلی سریع خشک می شود.

چطور ابرو بکشیم؟
پر کردن جاهای خالی ابرو با مداد

کافی است، در یک نعلبکی، کمی از لاک دندان مشکی یا قهوه ای بریزید. سپس قلم موی کوچک و بسیار نازک مخصوص طراحی ابرو را بردارید و با توجه به جهت رویش ابرو شروع به طراحی کنید.

چطور ابرو بکشیم؟
لاک دندان قهوه ای و مشکی، الکل و قلم موی نازک برای هاشور زدن بین ابرو و طراحی طبیعی ابرو

6. در صورت لزوم، برس ابرو را در پودر مخصوص ابرو یا سایه بزنید و بسیار آرام داخل ابرو را با سایه پر نمایید.

7. ابرو را با کمک ضربه های آهسته پر کنید. پیشنهاد می کنیم از دو رنگ پودر ابرو (کمرنگ و تیره) استفاده نمایید؛ به بیان دیگر، داخل ابرو را پر رنگ تر کنید و کنار ابرو را کم رنگ تر. دقت نمایید پیش از زدن برس ابرو به خوبی آن را سبک کرده باشید تا پودر اضافی روی برس نباشد.

چطور ابرو بکشیم؟
برای کشیدن ابرو، به شکل زیبا و طبیعی، جهت رویش موها را دنبال کنید.

8. حواستان باشد تا انتهای آرایش ابرو مدام خود را در آینه ببینید تا دور نمای طراحی ابرو را بررسی کنید و از شکل دلخواه خود برای طراحی ابرو دور نشوید.

9. درنهایت، از کمی پودر کمک بگیرید و ایرادات نهایی را اصلاح نمایید.

آموزش کشیدن ابرو با مداد

 • ابتدا رنگ مناسب رنگ ابروهایتان را انتخاب نمایید. پیشنهاد می کنیم رنگی را انتخاب کنید که یک درجه از رنگ ابروهایتان روشن تر باشد. اگر موهایتان بلوند است،‌ رنگ مداد بهتر است یک درجه تیره تر از ابروهایتان باشد تا ابرو بهتر دیده شود.
 • ابروها را به سمت بالا شانه بزنید. این کار کمک می کند متوجه شوید کدام بخش ها خالی است و نیاز به پر شدن دارد.
 • اگر ابروهایتان بلند است با قیچی موهای بلند را کوتاه نمایید و با موچین موهای اضافی را بردارید.
 • اکنون جاهای خالی ابرو را پر کنید. پیش از شروع این کار بهتر است شکل کلی ابرو را طراحی نمایید. خط بالا بهتر است با فاصله از تاج ابرو کشیده شود و خط پایین را با مقداری فاصله از بخش ابتدای ابرو کشیده شود تا ابرو طبیعی تر به نظر برسد.
 • با یک پد آرایشی یا قلم موی کوچک می توانید خط های کشیده شده را کمی محو نمایید.
 • بعد از پر کردن داخل ابرو، ایرادهای کار خود را احتمالاً مشاهده می کنید. برای آخرین بار با یک شانه ابروها را شانه بزنید تا اگر باز هم فضای خالی وجود داشت پر کنید.
 • مقداری کانسیلر روی استخوان بخش زیر ابرو بزنید تا ابروهایتان جذاب تر به نظر برسد.
 • موارد مهم کشیدن ابرو
 • ابروها نباید بیش از اندازه زاویه دار شود؛ چراکه غیرطبیعی و نازیبا می شود.
 • بعد از اتمام آرایش ابرو با مداد، اگر جایی یا نقطه ای خالی بود، می توانید با سایه ابرو و براش کوچک آن را پر کنید.
 • در آخرین مرحله، برای زیباتر شدن ابرو، زیر ابرو را با یک سایه یا مداد سفید رنگ حالت دهید.
  چطور با مداد ابرو بکشیم؟
  کشیدن ابرو با مداد

   

آموزش کشیدن ابرو با اکوا

ابتدا ابروها را به سمت بالا شانه بزنید.
مطابق فرم و خواب ابرو با آکوا جاهای خالی را پر نمایید.
با یک پد آرایشی یا قلم موی کوچک می توانید خط های کشیده شده را محو نمایید.
درنهایت، با زدن یک کانسیلر مناسب روی استخوان زیر ابرو می توانید جلوه ای زیباتر به ابروها بدهید.

چطور ابرو بکشیم؟
کشیدن ابرو با آکوا

آموزش کشیدن ابرو پهن

ابروهای پهن علاوه بر زیباتر کردن چهره کمک می کند سن شما کمتر به نظر برسد. اگر می خواهید ابروهایتان را پهن کنید، می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • ابتدا ابروهایتان را به طرف بالا شانه بزنید.
 • موهای اضافی را بگیرید و موهای بلند را قیچی کنید.
 • یادتان باشد در طراحی ابرو یا کشیدن ابرو باید در جهت رویش مو حرکت کنید تا ابروهایی زیبا، جذاب و طبیعی داشته باشید.
 • جاهای خالی را در جهت رویش موهای ابرو با قلم موی نازک و لاک ناخن گریماس پر کنید. البته به جای لاک ناخن می توانید از مداد ابروی ضد آب یا آکوا نیز استفاده کنید.
 • طوری طرح بزنید و مداد یا قلم را در دست بگیرید که حرکات دست شما بسیار آرام باشد تا طرح ابرو طبیعی تر به نظر برسد.
 • قست هایی که می خواهید پهن تر شود با قلم مو به خوبی طرح بزنید.
چطور ابرو بکشیم؟
آموزش کشیدن ابرو پهن

 

بیشتر بخوانید:

آموزش آرایش ابرو

آموزش کشیدن خط چشم

چگونه خط لب بزنیم؟

نکته آخر

چطور ابرو بکشیم که ابروهایمان طبیعی و زیبا به نظر برسد؟ در این مطلب تلاش کردیم آموزش کشیدن ابرو را مرحله به مرحله در اختیارتان قرار دهیم. همچنین، کشیدن ابرو با مداد، کشیدن ابرو با آکوا و کشیدن ابرو پهن را به روشی ساده آوردیم. به کمک این راهنما می توانید، بدون رفتن به سالن آرایش،‌ ابرو بکشید و ابروهایی جذاب داشته باشید. یادتان باشد هر طرحی می زنید در جهت رویش موهای ابرو باشد. جهت رویش موهای ابرو راهنمای شماست. شما چطور ابرو می کشید؟ با مداد یا آکوا؟

 

4/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا