2 55
مقالات

بهترین شامپو برای ریزش مو کدام است؟

شامپو؛ محصولی کاربردی برای حفظ سلامت مو

بهترین شامپو برای ریزش مو چه شامپویی است؟ سلامت مو برای همه افراد اهمیت دارد. داشتن موهایی درخشان و پر پشت در زیبایی بسیار تأثیرگذار است. اینجاست که اهمیت شامپو بیش از پیش آشکار می شود. استفاده از شامپوی مو مناسب می تواند موجب داشتن موهایی سالم و شاداب شود.

بهترین شامپو برای پرپشت شدن مو شامپویی است که با تقویت موهایتان  از ریزش آن جلوگیری نماید، اگر موهایتان خشک است،‌ موجب لطافت موهایتان و التیام موهای آسیب دیده شود و اگر چرب است با کنترل چربی سر از ریزش مو پیشگیری نماید. با سین دخت همراه باشید تا بهترین شامپو و نکته های مهم برای خرید بهترین شامپو برای ضخیم کردن مو را برایتان بازگو کنیم.

بیشتر بخوانید:

بهترین شامپو برای جلوگیری از موخوره کدام است؟

شامپو و محصولات مراقبت از موهای رنگ شده

ماسک مو چیست و نحوه استفاده از ماسک مو

 

بهترین شامپو

جنس مو و خرید بهترین شامپو برای ریزش مو

یکی از نکات مهم برای خرید بهترین شامپو ، تهیه شامپوی مناسب موهایتان است؛ برای مثال، اگر موهایتان خشک است و شامپویی مناسب موهای معمولی خریداری نمایید، پس از شستشو، خشکی موهایتان ممکن است حتی بیشتر شود! یا اگر موهایتان را رنگ کرده اید، شامپوی مناسب موهای رنگ شده را پیشنهاد می کنیم؛ چراکه رنگ مو اغلب موجب خشکی مو می شود. درنتیجه، شامپویی نیاز دارید که ضمن تقویت موهای رنگ شده به نرمی و لطافت آن کمک کند؛‌ بنابراین، توصیه می کنیم حتماً متناسب با موهایتان شامپو خریداری نمایید.

شناخت انواع مو برای انتخاب بهترین شامپو

 • موهای خشک
 • موهای چرب
 • موهای معمولی
 • موهای رنگ شده

بهترین شامپو برای سلامت مو

 

بهترین شامپو برای ریزش مو 

ریزش مو دغدغه خیلی از افراد است. همه می خواهیم موهایی پر پشت و زیبا داشته باشیم. موهای سالم و پر پشت در زیبایی بسیار اثرگذار است! اما بهترین شامپو برای ریزش مو کدام است؟

نکاتی که پیش از خرید بهترین شامپو برای ریزش مو باید بدانید!

 

 1. توصیه می کنیم پیش از خرید بهترین شامپو برای موهایتان ابتدا نزد پزشک متخصص پوست و مو بروید تا اگر علت زمینه ای برای ریزش مو دارید، ‌برطرف شود؛ برای مثال،‌ گاهی در خانم ها ارتباطی میان تنبلی تخمدان و تنظیم نبودن دوران قاعدگی با ریزش مو وجود دارد.کمبود ویتامین و سوء تغذیه نیز می تواند موجب ریزش مو شود. در این صورت، مصرف قرص های ویتامین بسیار راهگشاست!
 2. در آقایان،‌ عوامل ژنتیکی، اختلالات هورمونی، جریان ضعیف خون و استرس می تواند به ریزش مو منجر شود. پس پیش از پیدا کردن بهترین شامپو بهتر است دلایل زمینه ای را بررسی کنیم تا متناسب با آن بهترین شامپو را بخریم؛ مثلاً اگر علت ریزش موی شما خونرسانی ضعیف باشد، شامپویی که جریان خون را روی پوست سرتان بیشتر کند، برایتان بهترین شامپو است.
 3. استفاده از نرم کننده ها، انواع ماسک مو و سرم مو نیز برای سلامت مو و جلوگیری از ریزش مو بسیار مهم است؛ برای مثال، امکان دارد موهایتان خیلی خشک باشد، حتی پس از شستن مو با شامپوی مخصوص موهای خشک نیز احساس خشکی کنید، در این صورت، توصیه می کنیم برای پیشگیری از ریزش و شکنندگی مو بعد از شستن موهایتان از ماسک مو استفاده کنید.
 4. بعد از خارج شدن از حمام، استفاده از سرم مو می تواند موهایتان را نرم و لطیف کند. در کنار بهترین شامپو، گاهی بهتر است از نرم کننده ها، سرم ها و ماسک موها نیز استفاده کنیم.
  نکته مهم: سرم مو را پیش از سشوار کشیدن استفاده نکنید؛ چراکه ترکیبات روغنی سرم مو می تواند به سوختن موهایتان و خشک شدن بیش از حد مو منجر شود.

انواع شامپو

بهترین شامپو را می توانید در لیست انواع شامپو انتخاب کنید و متناسب با موهایتان از شامپو استفاده نمایید. علاوه بر شامپوهای مناسب موهای چرب، معمولی و خشک، در فهرست زیر، انواع شامپو را می توانید مشاهده کنید. شما از کدام یک از شامپوهای زیر استفاده می کنید؟

شستن مو با بهترین شامپو

بهترین شامپو برای موهای رنگ شده

بهترین شامپو برای موهای رنگ شده این نوع از شامپو است. موهای رنگ شده به شامپویی ویژه نیاز دارد تا علاوه بر حفظ رنگ موهایتان به تقویت مو و نرم و لطف بودن موها کمک کند. همچنین، ازآنجاکه رنگ مو موجب خشکی مو می شود، پیشنهاد می کنیم پوست سر را با شامپو به خوبی بشویید و خیلی از شامپو برای ساقه مو استفاده نکنید تا رنگ موهایتان حفظ شود و خشک تر نشود. درنهایت،‌ پس از شستن و آبکشی موهایتان از نرم کننده نیز استفاده کنید. تمیز نشدن پوست سر نیز می تواند موجب ریزش مو شود.

لیست بهترین شامپو ها برای موهای رنگ شده

 • شامپو مو لورآل مدل Elserve Color Vive
 • شامپو مو سینره با خاصیت نرم کنندگی عمیق مو
 • شامپو مو سینره تثبیت کننده رنگ مو
 • شامپو حاوی کراتین و کلاژن سیلور مو
 • شامپو مو دالان حاوی عصاره زیتون
 • امپو مو فاریسا مناسب موهای رنگ شده

 شامپو ضد شوره

یکی از انواع شامپو، شامپو ضد شوره است. ترکیبات این شامپو کمک می کند شوره سر کاهش یابد. البته توصیه می کنیم شامپو ضد شوره مناسب موهایتان را تهیه نمایید؛ مثلاً اگر موهایتان خشک است، از شامپو ضد شوره مناسب موهای خشک استفاده کنید. برخی از علت ها موجب ایجاد شوره سر می شود؛ مثل خشکی پوست سر، اگزما، بیماری درماتیت سبورئیک، پسوریازیس و درماتیت تماسی.

لیست بهترین شامپو ها برای موهای دارای شوره

 • شامپو ضد شوره کلیر
 • شامپو ضد شوره پنتن
 • شامپو حاجی شاکر ضد شوره

بهترین شامپو برای ریزش مو

اگر ریزش مو دارید، بهترین شامپو برایتان شامپو ضد ریزش مو است. این نوع از شامپو با تقویت ساقه مو به کاهش ریزش مو کمک می کند. همچنین، اغلب این شامپوها در کم شدن التهابات کف سر نیز اثرگذار است و خارش و تحریکات پوست سر را نیز کاهش می دهد.

فهرست بهترین شامپو برای ریزش مو

 • شامپو نرم کننده و ضد ریزش مو لورآل
 • شامپو تقویتی و ضد ریزش مو سینره
 • شامپو ضد ریزش مو و تقویتی زینک
 • شامپو مو کلیر مخصوص جلوگیری از ریزش مو
 • شامپو روغن آرگان سیلور

شامپو بچه

بهترین شامپو برای کودک دلبندتان شامپو بچه است. اما نکته مهم در مورد شامپو بچه، استفاده افراد بزرگسال از شامپو بچه است. گاهی افراد فکر می کنند به دلیل ترکیبات ضعیف تر و نبود سولفات در شامپو بچه، این نوع شامپو از ریزش موهایشان جلوگیری می کند.

در حالی که پیش از این گفتیم علت های زمینه ای در ریزش مو بسیار مهم است؛ مثلاً اگر ریزش مو به دلیل عفونت های قارچی باشد، ترکیبات ضعیف شامپو بچه نمی تواند این عفونت ها را برطرف کند.

بهترین شامپو و روش مراقبت از موهای خشن و خشک

بهترین شامپو برای موهای خشک، شامپو مخصوص موهای خشک است. اما موهای خشک و شکننده به مراقبت بیشتری نیاز دارد. ابتدا مطمئن شوید علت خاصی موجب خشکی موهایتان نشده است؛ علتی مثل نوعی بیماری، ‌استرس و …. یا اگر کمبود ویتامین دارید، حتماً قرص های ویتامین برای سلامت مو را با مشورت پزشک متخصص پوست و مو مصرف نمایید.

اکنون می توانید به روش های مراقبتی دیگر بپردازید. توصیه می کنیم پس از شستشوی موهایتان در حمام از ماسک مو یا نرم کننده مناسب استفاده کنید. اغلب روی بسته بندی ماسک مو و نرم کننده نحوه مصرف هم نوشته شده است. پس از خارج شدن از حمام نیز سرم مو را فراموش نکنید.

آیا چربی سر موجب ریزش مو می شود؟

بله، چربی سر می تواند باعث ریزش مو شود. برخی از افراد بنا بر دلایل ژنتیکی، استرس یا موارد دیگری مثل اختلالات هورمونی، زودتر از دیگران پوستشان چرب می شود. درحقیقت، چربی سبب جذب آلودگی و شوره سر می شود. درنتیجه، منافذ پوست بسته می شود و همین امر منافذ پوست را می بندد و اجازه نمی دهد مو رشد کند.

آیا بهترین شامپو بدون سولفات است؟

سولفات ماده ای است که سبب کف کردن شامپو می شود. توجه نمایید سولفات عضو جدانشدنی از شامپو هاست. اما چه زمانی به سراغ شامپو بدون سولفات برویم؟ یکی از انواع سولفات ها سورفاکتانت است. این نوع از سولفات کمک می کند سول های مرده و جرم های ریز از بین برود. اما مشکل اینجاست که روغن های طبیعی پوست را هم جدا می کند. درنتیجه،‌ احساس می کنید موهایتان خشک شده است؛ بنابراین، اگر موهایتان خشک و شکننده است، توصیه می کنیم از شامپوهای بدون سولفات استفاده کنید تا رطوبت موهایتان از بین نرود.

نکته آخر

بهترین شامپو از نظر شما کدام شامپو است؟ شما می توانید بهترین شامپو را براساس نوع موی خود خریداری کنید. درحقیقت، توجه به ترکیبات شامپو مانند برخورداری از ویتامین ها و مواد مغذی مو و تناسب شامپو با موی شما بسیار مهم است. اگر موهایتان خشک باشد، امکان دارد شامپوی موهای معمولی موهایتان را خشک تر کند یا اگر چرب باشد، به شامپوی مخصوص موهای چرب نیاز دارید که به خوبی چربی سر را کنترل کند و اجازه ندهد موها دچار ریزش شوند. در این مقاله،‌ تلاش کردیم درباره بهترین شامپو موی سر بپردازیم تا به راحتی بتوانید بهترین شامپو را خریداری کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا