مقالات

همه چیز درباره بوتاکس صورت

عوارض بوتاکس صورت و هرآنچه باید بدانید!

بوتاکس صورت یکی از راه های جوانسازی پرطرفدار این روزهاست! بوتاکس صورت با برطرف کردن چین و چروک صورت می تواند چهره شما را شاداب تر و جوان تر نشان دهد. درباره بوتاکس صورت چه می دانید؟ تا به حال بوتاکس صورت انجام داده اید؟ عوارض و فواید بوتاکس صورت چیست؟ با ما همراه باشید تا همه چیز را در مورد بوتاکس صورت با هم نقد و بررسی کنیم.

اثر بوتاکس صورت (قبل و بعد)

بیشتر بخوانید:

ژل شستشوی صورت چیست؟

بهترین شامپو برای جلوگیری از موخوره کدام است؟

 

بوتاکس صورت چیست؟

بوتاکس نوعی دارو است که به کمک تزریق وارد پوست شما می شود. وقتی برای بوتاکس صورت خود اقدام می کنید و بوتاکس به پوست صورت شما تزریق می شود، با فلج کردن عضله های صورت، به شکل موقت، خطوط صورت شما از بین می رود. نتیجه بسیار عالی و رضایت بخش است.

بوتاکس از سم بوتولونیوم البته نوع A ایجاد شده و به طور موقت موجب رفع چین و چروک پوست می شود. اما چرا پوست ما دچار چروک یا پیری می شود؟ علت اصلی به وجود آمدن چین و چروک، حرکت زیاد عضله هاست؛ بنابراین،‌ اگر عضلات را فلج کنیم، خطوط چروک هم به طور کامل محو می شود.

بوتاکس صورت ، نوعی روش عالی برای جوانسازی پوست صورت است. این روش مؤثر و ایمن بیشتر برای از بین بردن و رفع چروک دور چشم و پیشانی استفاده می شود. خطوط اخم و افقی روی پیشانی به راحتی با بوتاکس از بین می رود.

 

تصویر تزریق بوتاکس
تصویر تزریق بوتاکس صورت

بوتاکس صورت و بوتولونیوم از نوع A

برای بوتاکس صورت جالب است بدانید در اغلب داروهای بوتاکس تزریقی بوتولونیوم نوع A  وجود دارد. بوتولونیوم A نوعی سم است که می تواند موجب از کار افتادن موقت اعصاب شود.

عضله های اردای بدن (مانند عضله های صورت) زمانی منقبض می شوند که از سمت مغز و عصب های حرکتی، پیام انقباض به آنها برسد. اگر سم بوتولونیوم در محل عضله باشد، عملکرد عصب های حرکتی دچار اختلال می شود. درنتیجه، عضله ها فلج می شوند.

باکتری کلستردیوم بوتولونیوم به شکل طبیعی بوتولونیوم تولید می کند. برای انسان حدود 70 کیلوگرمی فقط 70 میلی گرم از این سم می تواند موجب مرگ شود. بوتولونیوم، درحقیقت، همان سمی است که اگر تن ماهی را نجوشانید، موجب بوتولیسم می شود و کشنده است.

 

تصویر نقاط تزریق بوتاکس صورت
تصویر نقاط تزریق بوتاکس صورت

بوتاکس صورت و دور چشم

بوتاکس صورت شامل اطراف چشم هم می شود. نتیجه هم رضایت بخش است. با بوتاکس دور چشم بسیاری از چروک های اطراف چشمان شما از بین می رود. همچنین، چشمان شما تا حدی کشیده تر می شوند و ابروها کمی از چشم فاصله می گیرند که در زیبایی و جذابیت چهره بسیار تأثیر گذار است.

قبل و بعد از بوتاکس دور چشم
قبل و بعد از بوتاکس دور چشم

عوارض بوتاکس صورت

نگران نباشید! بوتولونیوم موجود در بوتاکس خطرهای سم اصلی ایجاد شده از طریق باکتری را ندارد. همچنین، زمانی این سم موجب مرگ می شود که در جریان خون وارد شود. در بوتاکس صورت، فقط به شکل موضعی از سم بوتولونیوم استفاده می شود.

نکات مهم و قابل توجه برای بوتاکس صورت:

  • در آمریکا، سال 1989 تا 2003، فقط 36 نفر پس از تزریق بوتاکس به عوارض جانبی دچار شدند. 13 نفر از میان این افراد فقط به دلیل داشتن مشکلات زمینه ای به عوارض بوتاکس دچار شدند و مشکلات ایجاد شده با تزریق بوتاکس ارتباطی نداشت.
  • مطالعات نشان می دهد حدود 3 درصد از افراد بزرگسال به عوارض بوتاکس دچار می شوند. در اغلب موارد، علت ایجاد این عوارض، تزریق بوتاکس به دست افراد غیرمتخصص است.
  • براساس پژوهش ها ، خطرهای ناشی از تزریق بوتاکس برای زیبایی و جوانسازی پوست (مانند بوتاکس صورت) از عوارض تزریق بوتاکس برای موارد درمانی بسیار کمتر است.
  • میزان تزریق بوتاکس برای بوتاکس صورت بسیار کم است، درحالی که در موارد درمانی از بوتاکس بیشتری استفاده می شود. همین امر احتمال ایجاد عارضه را بیشتر می کند.

خطر بوتاکس صورت در آرایشگاه ها

بوتاکس صورت یکی از کارهای مراقبتی و زیبایی پرطرفدار برای رفع چین و چروک صورت است. همین موضوع موجب شده افراد غیرمتخصص به ویژه در سالن های آرایشی برای تزریق بوتاکس صورت دست به کار شوند.

توصیه می کنیم تزریق بوتاکس صورت را فقط نزد متخصص پوست انجام دهید. متخصص پوست با شناخت درست از عصب ها و عضله های صورت می تواند تزریق بوتاکس صورت را به درستی انجام دهد.

مراکز غیر مجاز علاوه بر نداشتن تخصص در زمینه پوست صورت ممکن است با تزریق مواد غیراستاندارد و قاچاق به صورت شما آسیب جدی بزنند. همچنین، احتمال بروز عوارضی مانند افتادگی پلک، نبود تقارن و دوبینی وجود دارد.

البته پزشک کم تجربه نیز می تواند موجب آسیب و عوارض جدی شود. حتماً توصیه می کنیم این موضوع را جدی بگیرید و برای بوتاکس صورت خود به هر جایی مراجعه نکنید.

 

تصویر عوارض بوتاکس صورت
تصویر عوارض بوتاکس صورت نزد غیرمتخصص

قیمت بوتاکس صورت

قیمت بوتاکس صورت به میزان تزریق آن بستگی دارد. اما درکل اگر نزد متخصص پوست بروید، این روزها برای بوتاکس کل صورت حدود یک میلیون و هشتصد دریافت می کند. اما اگر مثلاً می خواهید فقط اطراف چشم بوتاکس را تزریق کنید،‌ مبلغی حدود 700 هزار تومان باید پرداخت نمایید.

آیا بوتاکس صورت همان تزریق ژل است؟

نه بوتاکس صورت با تزریق ژل یا فیلر تفاوت دارد. تزریق ژل موجب پر شدن چروک ها می شود، اما بوتاکس صورت با فلج کردن عضله ها موجب رفع چین و چروک می شود. همچنین، تزریق ژل در ناهمواری های صورت (برای مثال، ‌پر کردن خط خنده و گودی زیر چشم برای رفع تیرگی، برجسته و بزرگ کردن لب) استفاده می شود.

 

تصویر تزریق ژل لب برای برجسته کردن لب
تصویر تزریق ژل لب برای برجسته و بزرگ کردن لب

نکته آخر

بوتاکس صورت می تواند چین و چروک ها را برطرف کند و شادابی و جوانی پوست شما را بازگرداند. در این بخش تلاش کردیم موارد مهم برای بوتاکس صورت را بیان کنیم. با توجه به آنچه گفته شد به نظر می رسد بوتاکس صورت بسیار کم خطر و نتیجه آن عالی است، اما به شرط آنکه نزد پزشک متخصص پوست و با تجربه در زمینه بوتاکس صورت انجام گیرد.

 

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا