2 55
مقالات

راهنمای انتخاب مدل موی پسرانه مناسب + عکس جدیدترین مدل موهای 2021

مدل موها، نقش بسیار کلیدی در زیبایی و متعادل به نظر رسیدن چهره دارد. در این مقاله، معیارهای انتخاب مدل موی مناسب را توضیح داده ایم.

انواع مدل موی پسرانه
راهنمای انتخاب مدل موی مناسب مردانه

مدل موی پسرانه و مردانه ، چه تاثیری روی جذابیت استایل آقایان دارد؟ آیا مدل موی مناسب با فرم چهره خود را می شناسید؟ چگونه بهترین مدل مو را انتخاب کنیم؟

مدل موها، تاثیر بسیاری روی زیبایی و جذابیت ظاهری و استایل شما دارد؛ بنابراین انتخاب مدل موی مناسب، می تواند ظاهر موهای شما را آراسته، شیک و زیبا نشان دهد. همچنین، مدل موها در آقایان از اهمیت بیشتری برخوردار است، زیرا در معرض دید هست و بخش مهمی از زیبایی و جذابیت چهره آنها را دربر می گیرد.

اگر انواع مدل موهای مردانه را نمی شناسید و در انتخاب استایل موهایتان مردد هستید، پس از خواندن این مطلب، می توانید استایل موهای متناسب خود را برای ایجاد تعادل در چهره و ظاهرتان انتخاب کنید.

حتما بخوانید: همه چیز درباره روتین مراقبتی از موها

در ادامه این مقاله، با مجله اینترنتی سین دخت همراه باشید تا به معرفی انواع مدل موهای پسرانه و راهنمایی برای انتخاب بهترین مدل مو با توجه به فرم چهره بپردازیم.

معرفی مدل موهای مردانه و پسرانه
مدل موهای پسرانه و انواع آن

برای انتخاب مدل موی مناسب پسرانه، به چه نکاتی توجه کنیم؟

 • فرم چهره
 • سن
 • رنگ پوست
 • رنگ مو
 • جنس مو
 • اندازه مو
 • تیپ شخصیتی
 • سبک پوشش
 • جایگاه اجتماعی
معیار انتخاب مدل موی پسرانه
چگونگی انتخاب بهترین مدل موی پسرانه

انتخاب مدل مو بر اساس فرم چهره

حتما بخوانید: آموزش مرحله به مرحله آرایش مو شیک و ساده!

 

یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار در انتخاب استایل موی مناسب، توجه به فرم چهره می باشد. به طور کلی، مدل صورت به چند دسته تقسیم می شود:

 1. فرم چهره مستطیلی
 2. فرم چهره بیضی
 3. فرم چهره مربعی
 4. فرم چهره قلبی
 5. فرم چهره الماسی
 6. فرم چهره دایره ای
 7. فرم چهره مثلثی
 8. فرم چهره دوکی
 9. فرم چهره گلابی
انواع استایل موهای پسرانه
استایل موی مردانه

 مدل مو پسرانه مناسب برای فرم صورت مستطیلی و کشیده

مدل موی پسرانه مناسب برای فرم صورت مستطیلی
مدل صورت مستطیلی و مدل موی مناسب آن

صورت کشیده با فک بزرگ و استخوانی، یکی از زیباترین فرم های صورت مردانه است. اگر فرم صورت مستطیلی دارید و می خواهید موهایتان را به سمت بالای سر جمع کنید، توجه داشته باشید که نباید کناره‌های موهایتان را بیش از حد کوتاه کنید.

مدل موی مردانه و پسرانه برای صورت های مستطیلی
مدل مو برای صورت مستطیلی مردانه

بهتر است از مدل‌ موهایی که بالا و کناره‌های موها، نسبتا بلند است را انتخاب کنید. برای آرایش موها نیز، کناره های موها را به ژل به سمت عقب ندهید و بگذارید تا روی شقیقه ها بماند.

همچنین، ریختن مقداری از موها روی پیشانی، می تواند از طول صورتتان کم و به عرض آن اضافه کند و سبب ایجاد تعادل در چهره شود.

انواع مدل مو برای صورت های کشیده
مدل موی شیک پسرانه برای صورت های کشیده

 مدل مو پسرانه مناسب برای فرم صورت بیضی

معرفی و راهنمای انتخاب مدل موی پسرانه
مدل موی پسرانه برای صورت های بیضی شکل

آقایان با فرم صورت بیضی شکل، باید موها را از روی پیشانی کنار بزنید و به سمت عقب ببرید. مدل موی فرق کج نیز، می تواند صورتتان را زاویه دار جلوه دهد.
پیشنهاد می کنیم که به سمت مدل موهای کلاسیک بروید. همچنین، می توانید کناره‌های موهایتان را کوتاه‌تر از قسمت بالای سر کنید و قسمت جلوی موها را فرق وسط باز کنید. مدل‌ مویی که جلوی آن خرد شده و روی پیشانی می‌ریزد نیز می تواند از بیضی بودن فرم صورت بکاهد و مدل صورت را به سمت دایره ای شکل بودن ببرد.

مدل مو مناسب برای فرم صورت مربعی

راهنمای انتخاب مدل مو بر اساس فرم صورت
مدل موی مناسب پسرانه برای فرم صورت مربعی

انواع مدل موهای کوتاه، مناسب فرم صورت مربعی می باشد. البته توجه داشته باشید که مدل های خیلی کوتاه، دقیقا برعکس عمل می کند و زاویه های صورتتان را بیشتر نشان می دهد.

خرد کردن لایه‌های رویی موها و فرق کج نیز، انتخاب هوشمندانه ای برای مدل چهره مربعی می باشد. گذاشتن ته ریش، زیبایی چهره شما را چند برابر می کند.

مدل مو مناسب برای فرم صورت قلبی

انتخاب مدل موی
مدل موی مناسب برای صورت های قلبی

اگر مدل صورت شما قلبی شکل است، استایل موهای کوتاه را فراموش کنید. زیرا موهای کوتاه می تواند چانه را باریک تر و پیشانی را عریض تر نشان دهد اندازه موهای متوسط، بهترین انتخاب برای صورت های قلبی است.

 مدل مو مناسب برای فرم صورت دایره ای

مدل موهای مردانه و پسرانه
مدل موی پسرانه برای صورت های گرد

اگر صورت گرد دارید، حتما کناره‌های موهایتان را کوتاه نگه دارید و قسمت بالای موها را حجیم و بلند کنید.

تراشیدن همه موها یا اصطلاحا کچل کردن، گزینه مناسبی برای صورت های دایره وار نیست. می‌توانید فرق سر را با کمی زاویه باز کنید.

 مدل مو پسرانه مناسب برای فرم صورت مثلثی

انواع مدل موهای پسرانه برای صورت های مثلی
مدل موی پسرانه برای صورت مثلثی

مدل صورت های مثلثی شکل، باید موها را پر حجم نشان دهند تا عرض پیشانی بیشتر به نظر بیاید. ب

هتر است اندازه موهای شما تا روی بینی بلند باشد. زیرا می تواند کنارهای باریک صورت را پرتر نشان دهد.

مدل مو پسرانه مناسب برای فرم صورت لوزی

مدل موی پسرانه و متنوع
انتخاب مدل موی مناسب پسرانه برای صورت های لوزی

شما باید مدل مویی را انتخاب کنید که پیشانی را عریض تر نشان دهد. بنابراین، موهای خرد شده به صورت لایه لایه، سبب حجیم به نظر آمدن موهای شما خواهد شد.

اگر به مدل موهای بلند علاقه دارید، می توانید مدل موهای بلندتری که بتوان کناره‌های مو را پشت گوش زد استفاده کنید تا استخوان فک شما زاویه دار به نظر بیاید.

بافت موی پسرانه

بافتن موها، یک مدل موی جذاب و شیک به شمار می آید و فقط مختص به خانم ها نیست. امروزه انواع مختلفی از مدل بافت مو مردانه و پسرانه وجود دارد که گزینه مناسبی برای ایجاد تنوع و تغییر استایل موها می باشد.

بافت مو آفریقایی پسرانه و بافت دردلاک، یکی از مدل های ترند و پرطرفدار بافت مو در میان آقایان می باشد. به طور کلی، بافتن موها ظاهر شما را جسور و متفاوت نشان می دهد. شما می توانید با توجه به شرایط و سلیقه خود، مناسب ترین نوع بافت موی مردانه را انتخاب کنید.

این مدل موها، موقتی هستند و هر زمان که احساس کردید می خواهید مدل موهای خود را تغییر دهید، می توانید به راحتی بافت موها را باز کنید.

مدل موی پسرانه بافته شده
مدل موی بافت پسرانه

سخن آخر

مدل موها، نقش کلیدی و بسیار مهمی را در شیک و آراسته به نظر رسیدن استایل ظاهری آقایان ایفا می کند. بنابراین، انتخاب مدل موی مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است. در این مقاله، انواع مدل موهای شیک و به روز مردانه و پسرانه را با توجه به معیارهای انتخاب مدل مو توضیح دادیم.

امیدواریم که پس از خواندن این مطلب، بتوانید با توجه به مشخصات ظاهری و معیارهای مهم برای پیدا کردن استایل موها، مدل موی مناسب خود را برای ایجاد تعادل در چهره پیدا کنید. شما کدام مدل موی مردانه را می پسندید؟ به نظر شما، کدام مدل موی مردانه جلوه ای شیک و جذاب در موها ایجاد می کند؟ لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا