2 55
مراقبت و بهداشتمقالات

بهترین کرم ضد آفتاب مناسب پوست + عکس

کرم ضد آفتاب یکی از لوازم مهم مراقبتی برای پوست در مقابل اشعه خطرناک خورشید است.

کرم ضد آفتاب یکی از محصولات ضروری و مراقبتی پوست است. کرم ضد آفتاب ها با مراقبت از پوست در برابر اشعه های مضر آفتاب به سلامت پوست، جلوگیری از پیری، پیشگیری از ابتلا به بیماری های پوستی و لک ها جلوگیری می کنند.
در این مقاله می خواهیم همه چیز را درباره کرم ضد آفتاب با شما در میان بگذاریم؛ موضوعاتی مانند انواع کرم ضد آفتاب، نحوه مصرف کرم ضد آفتاب،  انتخاب کرم ضد آفتاب مناسب پوست و بهترین کرم ضد آفتاب های خارجی و ایرانی. با سین دخت همراه باشید.

 

استفاده از کرم ضد آفتاب برای کودکان
استفاده از کرم ضد آفتاب برای محافظت از پوست کودک در برابر نور خورشید

کرم ضد آفتاب چیست؟

ضد آفتاب یکی از محصولات مراقبتی پوست است که از پوست در برابر پرتوهای فرابنفش آفتاب (UV) محافظت می کند. درحقیقت، پرتوهای UVB و UVA به پوست آسیب می رسانند و موجب پیری و چروک پوست می شوند. همچنین، می توانند سبب ابتلا به سرطان پوست شوند.
پرتو فربنفش UV با چشم غیرمصلح دیده نمی شود و طول موج آن از پرتوهای قابل رؤیت کمتر است. میزان تابش زیاد این پرتوها به DNA پوست آسیب جدی می زند و باعث جهش ژنتیکی می شود. درنتیجه، احتمال ابتلا به سرطان پوست افزایش می یابد.

ملانوما کشنده ترین نوع سرطان پوست محسوب می شود که سالانه 8000 هزار آمریکایی را به ورطه مرگ می کشد.

پرتو UVB علت اصلی سوختگی و قرمزی پوست!
پژوهش ها نشان می دهد پرتو UVB یا فرابنفش نوع UVB بسیار خطرناک است و امکان ابتلا به سرطان پوست را بیشتر می کند. البته انواع کرم ضد آفتاب ها در میزان توانایی برای حفاظت پوست در مقابل این پرتوها تفاوت دارند.

 

SPF چیست؟

روی تمام ضد آفتاب ها عبارت SPF مشاهده می شود. اما SPF چیست؟ SPF مخفف SUN PROTECTION FACTOR است؛ یعنی «فاکتور حفاظت در برابر آفتاب». این فاکتور در انواع کرم های ضد آفتاب به دو صورت است:

 1.  SPF عملکرد درصدی دارد: SPF15 می تواند 93 درصد از میزان پرتو UVB را فیلتر کند. این عدد در ضد آفتابی با SPF30 چیزی در حدود 97 درصد است و در SPF50 به حدود 98 درصد می رسد.
  شاید این درصدها در نگاه اول ناچیز باشند، اما برای افراد با سابقه خانوادگی سرطان پوست یا افراد حساس به آفتاب، چشمگیر است. همان طور که مشاهده می کنید، هیچ کدام از کرم ضد آفتاب ها نمی توانند 100 درصد از پوست محافظت کنند.
 2.  SPF عملکرد زمانی دارد: اگر فرض کنیم پوست با 20 دقیقه قرارگیری در برابر نور خورشید قرمز می شود، با ضد آفتاب SPF15 این زمان 15 برابر خواهد شد؛ یعنی حدود 5 ساعت!

"تصویر

 

کرم ضد آفتاب خوب چه ترکیباتی دارد؟

 •  اکتیل متوقف کننده (OMC)
 • اکسید روی
 •  پارسول و Avobenzone
 •  Titanium dioxid
 •  Ecamsule (MEXORYL-SX)
 •  Zinc oxide
 • Cinoxate

همچنین، بهتر است از کرم های آلرژیک و کمدوژنیک استفاده نمایید. چنین کرم هایی از پوستتان در مقابل آکنه، آفتاب سوختگی و دیگر بیماری های پوستی ناشی از اشعه مضر خورشید محافظت می کنند.

براساس پژوهش های صورت گرفته، اغلب افراد چیزی حدود نصف این میزان را روی پوست خود مصرف می کنند. این مسئله نشان می دهد SPF دریافتی ما خیلی کمتر از میزان انتظار است.

کرم ضد آفتاب را بهتر است نیم ساعت پیش از قرار گرفتن در مقابل نور خورشید روی پوست خود بزنید تا ترکیبات موجود در ضد آفتاب فرصت داشته باشند سطح پوست را به خوبی بپوشانند.
تمدید کرم ضد آفتاب نیز بسیار مهم است. هر دو ساعت یک بار توصیه می شود کرم ضد آفتاب را تمدید کنیم.

 

چه کسانی باید کرم ضد آفتاب بزنند؟

همه افراد باید از ضد آفتاب استفاده کنند. برای کودکان بالای 6 ماه نیز باید از کرم ضد آفتاب به طور روزانه استفاده کرد. حتی اگر مدت زمانی را در کنار پنجره هستید، بهتر است بدانید پرتو UVB از طریق شیشه پنجره فیلتر می شود، اما از آسیب پرتو UVA که موجب پیری پوست می شود، درامان نیستید!
نوزادان کمتر از 6 ماه باید از نور خورشید دور باشند؛ چراکه پوست این نوزادان در مقابل عناصر شیمیایی و نور خورشید بسیار حساس است.

نحوه استفاده از کرم ضد آفتاب برای کودکان
تصویر استفاده از کرم ضد آفتاب برای محافظت از پوست کودک در مقابل اشعه خطرناک خورشید!

 

انواع کرم ضد آفتاب

کرم ضد آفتاب براساس موارد مختلف انواعی دارد:

 1. کرم ضد آفتاب براساس نوع پوست

  (چرب، مختلط، معمولی و خشک): توصیه می کنیم حتماً کرم ضد آفتابی را خریداری نمایید که مطابق جنس پوستتان باشد؛ مثلاً پوست های چرب و مستعد آکنه باید دقت کنند کرم ضد آفتاب آنها فاقد چربی یا Oil free باشد تا بر اثر زدن کرم ضد آفتاب جوش نزنند.
  همین طور پوست های خشک باید کرم ضد آفتاب مخصوص پوست های خشک را تهیه نمایند تا روی پوست خود احساس خشکی و کشیدگی نکنند.

 2. میزان SPF:

  اگر روی بسته بندی کرم ضد آفتاب ها دقت کنید، میزان SPF را مشاهده می کنید. اما چه اس پی افی خوب است؟ استفاده از کرم ضد آفتاب با SPF بالا یا بیشتر ضرورتی ندارد.
  برای درک راحت تر این موضوع کرم ضد آفتاب SPF 50 را با SPF 25 مقایسه می کنیم. اس پی اف 50 در مقایسه با 25 دو برابر بیشتر مواد مؤثر دارد، اما محافظت این کرم ضد آفتاب از پوست در مقابل UV لزوماً 2 برابر SPF 25 نیست.
  یعنی موقع استفاده از اس پی اف بیشتر، مقدار بیشتری از مواد دارویی در پوست جذب می شود، بدون آنکه اثری قابل ملاحظه داشته باشد.
  کرم ضد آفتاب با اس پی اف 50 از پوست در برابر آفتاب 98 درصد محافظت می کند و کرم ضد آفتاب با اس پی اف 25 محافظت و مراقبت 98 درصدی از پوست در مقابل آفتاب دارد.
  درنتیجه، مقدار حفاظت پوست از اشعه UV موقع استفاده از کرم ضد آفتاب با اس پی اف پایین تر و بالاتر تفاوتی معنادار ندارد.
  اگر می پرسید پس چرا شرکت های داروسازی کرم ضد آفتاب هایی تولید می کنند که اس پی اف بالاتر دارند، پاسخ این پرسش این است که اغلب این کرم ضد آفتاب ها با اس پی اف بالاتر برای افرادی توصیه می شود که بستگان یا خود آنها سابقه بیماری های بدخیم پوستی دارند. برای این افراد 2 تا 3 درصد محافظت بیشتر می تواند مهم تلقی شود.
  درکل، در افراد بدون سابقه بیماری پوستی استفاده از کرم ضد آفتاب بدون پارابن و معتبر با اس پی اف 15 تا 30 کافی و مناسب است.

 3. رنگی یا بدون رنگ بودن:

  برخی از افراد تمایل دارند از کرم ضد آفتابی استفاده کنند که مثل کرم پودر پوشانندگی و رنگ داشته باشد. همین امر موجب شده است کرم ضد آفتاب هایی تولید شود که رنگ دارند و می توانند رنگ پوست را نیز تغییر دهند و لک ها را بپوشانند.

 4. نوع بسته بندی:

  این روزها مشاهده می کنید کرم ضد آفتاب ها با توجه به نوع کاربرد یا محتویات بسته بندی های مختلف دارند؛‌ مثل تیوپی و کاسه ای.

 5. براساس نوع کارکرد:

  نوع کارکرد کرم ضد آفتاب ها نیز متفاوت است. کارکرد کرم ضد آفتاب مناسب کودکان قطعاً با کارکرد کرم ضد آفتاب بزرگسالان تفاوت دارد. البته همان طور که پیش از این گفتیم بیشتر بودن اس پی اف نمی تواند در کارکرد کرم ضد آفتاب ها تفاوتی معنادار ایجاد کند.

 6. براساس بافت:

  کرم ضد آفتاب ها با توجه به بافت خود نیز انواعی دارند:

کرم ضد آفتاب های ژلی: برای بخش های مو دار بدن (مثل سینه آقایان یا سر) مناسب هستند.
کرم ضد آفتاب اسپری: استفاده از این نوع کرم ضد آفتاب بسیار ساده است. به خصوص اگر بخواهید شنا کنید و نگران آفتاب سوختگی روی پوست بدن خود باشید!
کرم ضد آفتاب کرمی: این کرم ضد آفتاب هم به راحتی استفاده می شود و برای پوست صورت انتخابی مناسب است.
کرم ضد آفتاب استیکی: از این نوع کرم ضد آفتاب می توانید برای نواحی دور چشم استفاده نمایید.

"تصویر

 

 

چگونه کرم ضد آفتاب بزنیم؟

 •  سخاوتمندانه از کرم ضد آفتاب روی پوست خود بزنید.
 • 20 تا 30 دقیقه قبل از بیرون رفتن و قرارگیری در مقابل نور خورشید کرم ضد آفتاب را به پوست تمیز و خشک بزنید.
 • تمام قسمت های بدن مانند پشت گوش، گردن و هر ناحیه ای را که در معرض آفتاب قرار می گیرد با کرم ضد آفتاب بپوشانید.
 •  کرم ضد آفتاب را به طور مساوی در همه بخش های پوست بزنید و زیاد مالش ندهید.
 • می توانید به صورت نقطه نقطه از کرم ضد آفتاب روی پوست خود بزنید، سپس با انگشت یا به کمک یک پد تخم مرغی مرطوب، کرم ضد آفتاب را روی پوست به طور یکنواخت پخش نمایید.
 • یادتان باشد کرم ضد آفتاب ها اغلب برای دور چشم و لب استفاده نمی شوند و بهتر است برای این قسمت ها از ضد آفتاب مخصوص دور چشم یا لب استفاده نمایید.
 •  هر 2 ساعت یک بار باید ضد آفتاب را تمدید کنید.
 • اما آیا برای هر 2 ساعت یک بار باید صورت خود را قبل از زدن کرم ضد آفتاب بشوییم؟ خیر، نیازی نیست هر بار صورتتان را شستشو دهید.
 • برای اثرگذاری کرم ضد آفتاب باید حدود 3 میلی لیتر از کرم ضد آفتاب را روی پوست خود بزنید. البته این میزان برای مصارف عادی و روزمره است. در شرایطی مثل ساحل این میزان باید تا 8 برابر بیشتر شود.
 • در هوای ابری نیز به دلیل وجود اشعه فرابنش خورشید توصیه می شود ضد آفتاب زده شود.
 • به صرف زدن کرم ضد آفتاب روی پوست خود بی محابا در مقابل نور خورشید قرار نگیرید. به ویژه در ساعت های بین 10 صبح تا 16 عصر از قرار گرفتن در مقابل نور خورشید اجتناب کنید و از کلاه و لباس مناسب نیز استفاده نمایید.

براساس تحقیقات آکادمی درماتولوژی آمریکا، در افرادی که هر 2 ساعت و نیم ضد آفتاب خود را تمدید می کنند، میزان سوختگی بر اثر آفتاب 5 برابر بیشتر از افرادی است که هر 2 ساعت یک بار ضد آفتاب خود را تجدید می کنند.

تصویر زدن کرم ضد آفتاب روی پوست
تصویر استفاده از کرم ضد آفتاب و استفاده از کلاه برای جلوگیری از آسیب پوست بر اثر تابش آفتاب

 

 

قانون تی اسپون و نحوه استفاده از کرم ضد آفتاب

The Teaspoon Rule
همان طور که در این عبارت مشاهده می کنید از واژه Teaspoon به معنای قاشق چای خوری استفاده شده است، اما قاشق چای خوری خارج از ایران به اندازه قاشق های مرباخوری ماست؛ بنابراین، قاشق مرباخوری را در نظر داشته باشید تا براساس این قانون مشخص کنیم چه میزان استاندارد باید از کرم ضد آفتاب استفاده نمایید:

 • نصف قاشق مرباخوری برای صورت
 •  یک قاشق مرباخوری برای هر پا
 •  نصف قاشق مرباخوری برای گردن
 • یک قاشق مرباخوری برای پشت بدن
 • نصف قاشق مرباخوری برای هر بازو
 • یک قاشق مرباخوری برای جلو بدن
نحوه استفاده از کرم ضد آفتاب براساس قانون تی اسپون
تصویر استفاده از قانون تی اسپون برای مصرف درست کرم ضد آفتاب

 

 

چگونه کرم ضد آفتاب را پاک کنیم؟

کرم ضد آفتاب ها به گونه ای ساخته می شوند که به خوبی روی پوست به طور پایدار باقی بمانند و عملکردی محافظتی و مناسب داشته باشند. به همین دلیل گاهی پاک کردن کرم ضد آفتاب ها کمی سخت می شود.

ازآنجاکه کرم ضد آفتاب با مواد روغنی و چرب تهیه می شود، پیشنهاد می کنیم از شوینده روغنی استفاده نمایید؛ چراکه با شکستن پیوند میان ذرات کمک می کنند راحت تر کرم ضد آفتاب از روی پوست پاک شود.

می توانید از یک میسلار واتر مناسب پوست خود یا شوینده های مخصوص صورت استفاده نمایید تا هم به راحتی کرم ضد آفتاب را از روی پوست پاک نمایید و هم به سلامت پوست خود کمک کنید.

میسلار واترها محلول هایی حاوی ترکیبات روغنی و آب هستند و برای پاک کردن کرم ضد آفتاب از روی پوست و انواع آلودگی و مواد آرایشی کاربرد دارند.

این روزها پاک کننده های مختلف و بسیار خوب مثل میسلار واتر بیودرما، پاک کننده آرایش کامان، میسلار واتر ژنوبایوتیک سریتا و انواع ژل های شستشوی صورت مانند ژل آبرسان و شستشو مورینگا در بازار وجود دارد که ضمن مراقبت از سلامت پوست به شما کمک می کنند به راحتی انواع آلودگی و کرم را از روی پوست خود پاک نمایید.

بعد از پاک کردن کرم ضد آفتاب به کمک میسلار واتر یا شستشو دهنده مخصوص صورت بهتر است از یک تونر مناسب یا مرطوب کننده استفاده نمایید تا رطوبت پوست حفظ شود و از پیری پوست و ایجاد چین و چروک جلوگیری نمایید.
تونر صورت با حفظ Ph پوست، جمع کردن منافذ پوست، لایه برداری ملایم پوست و آبرسانی آن، در رفع چین و چروک صورت تاثیر گذار است.

 

بیشتر بخوانید: 

چطور آرایشمان را پاک کنیم؟

پرایمر آرایشی چیست؟

بهترین ماسک مو و نحوه استفاده از ماسک مو

 

چگونه کرم ضد آفتاب مناسب انتخاب کنم؟

توصیه می کنیم ضد آفتاب ضد آب و تعریق خریداری نمایید. هنگام خرید فقط به اطلاعات دیگران اکتفا نکنید؛ ضد آفتابی را انتخاب نمایید که با پوستتان سازگار باشد؛ برای مثال، اگر پوستی چرب دارید و ممکن است جوش بزنید، از کرم ضد آفتاب های مناسب پوست چرب (Oil Free) استفاده نمایید.
ضد آفتاب ها در دو نوع بدون رنگ و رنگی هستند.

اگر کرم ضد آفتابی رنگی می خواهید بهتر است از هماهنگ بودن رنگ آن با پوست خود مطمئن شوید.
اگرچه SPF بیشتر نشان می دهد کرم ضد آفتاب عملکرد محافظتی بیشتری دارد، به این معنا نیست که برای همه انواع پوست نیز مناسب است.
اگر پوستتان خشک است به ترکیبات ضد آفتاب دقت کنید تا مواد آبرسان و مرطوب کننده داشته باشد تا پس از زدن کرم ضد آفتاب احساس خشکی و کشیدگی پوست نداشته باشید.

کرم ضد آفتاب بر پایه آب نیز مناسب تر است؛ چراکه دیگر نگران نیستید در ساعت های طولانی، با فعالیت های بدنی زیاد و بر اثر تعریق پوست به راحتی از روی پوستتان پاک شود.

برخی از کرم ضد آفتاب ها حاوی ویتامین E و اسید هیالورونیک هستند. این دو ترکیب بسیار عالی برای پوست های خشک فوق العاده است. ساختار سبک و بدون پارابن در ضد آفتاب ها بسیار مهم است تا علاوه بر ضد حساسیت بودن موجب حس خوب (بدون احساس سنگینی روی پوست)‌ شود.

تمام افراد حتی افرادی که در منزل هستند اما در معرض پرتو فرابنفش خورشید قرار دارند، باید حتماً از کرم ضد آفتاب مناسب استفاده کنند.

 

"تصویر

 

 

بهترین کرم ضد آفتاب برای پوست چرب کدام است؟

یکی از بهترین کرم های ضد آفتاب برای پوست های چرب، کرم ضد آفتاب اوریاژ مدل Hyseac است. همچنین با کنترل چربی پوست اجازه نمی دهد پوست جوش یا آکنه بزند.

ویژگی های کرم ضد آفتاب اوریاژ مدل Hyseac لیراک

 • کنترل چربی پوست و جلوگیری از براق شدن و جوش زدن پوست
 • ضد التهاب
 • ضد حساسیت
 • SPF 50
 •  اندازه 50 میل
 •  بافت سبک
 •  فاقد چربی

"تصویر

 

اما درباره برند لیراک
برند لیراک در سال 1975 شروع به کار کرد. لیراک به تدریج به اولین کمپانی مدرن در تولید لوازم آرایشی و مراقبتی بدون مواد مضر شیمیایی و آسیب زننده به پوست تبدیل شد.
فرمولاسیون و ترکیبات محصولات لیراک به گونه ای است که اثربخشی آنها با توجه به تحقیقات صورت گرفته به اثبات رسیده است، ایمنی مصرف کننده و عدم استفاده از مواد شیمیایی و مضر در آن درنظر گرفته شده و به ایجاد احساسی که در مصرف کننده به وجود می آورد، توجه شده است.
لیراک پس از 4 دهه فعالیت توانسته طیفی گسترده از محصولات مراقبت از پوست را تولید کند که با برخورداری از بهترین کیفیت و فرمولاسیونی فوق العاده در لیست محصولات مورد تأیید متخصصان قرار دارد.

کرم ضد آفتاب سان سنس مدل Daily Face
این کرم ضد آفتاب با ایجاد لایه محافظ روی پوست از پوستتان در مقابل اشعه آفتاب مراقبت می کند. همچنین، با برخورداری از ترکیبات مناسب پوست چرب نمی گذارد روی پوست جوش ایجاد شود. این کرم ضد آفتاب حاوی ویتامین های B3، E و بدون چربی است. ویژگی Oil Free بودن این کرم ضد آفتاب، این محصول را برای به محصولی مناسب پوست های چرب تبدیل کرده است.

ویژگی های کرم ضد آفتاب سان سنس مدل Daily Face

 • دارای ویتامین های B3 و E
 • مناسب پوست های چرب
 • فاقد چربی
 • مناسب مصرف روزانه
 •  SPF 50

 

اما چگونه متوجه شویم پوستمان چرب است؟

 • پوستتان را باید بیش از 2 بار در روز بشویید.
 • وقتی مرطوب کننده می زنید، روی پوست احساس سنگینی می کنید.
 • منافذ پوستتان بسیار بزرگ است و پوستی براق دارید.
 • منافذ بسیاری روی پوست دارید.

البته گاهی می بینید بخشی از پوست شما چرب است و بخشی دیگر معمولی یا خشک. توصیه می کنیم برای قسمت های چرب پوست خود از کرم ضد آفتاب مخصوص پوست های چرب استفاده کنید تا جوش یا آکنه ایجاد نشود.

راهنمای خرید ضد آفتاب

ضد آفتاب را می توانید به صورت فیزیکی با مراجعه به مراکز خرید خریداری نمایید یا از طریق اینترنت و فروشگاه های معتبر آنلاین تهیه نمایید. دقت داشته باشید فروشگاه آنلاین یا اینترنتی مورد نظرتان حتماً دارای درگاه خرید ایمن باشد.

پیشنهاد می کنیم ضد آفتاب خود را از فروشگاه اینترنتی سین دخت خریداری نمایید؛ چراکه فروشگاه آنلاین سین دخت هم از نماد الکترونیک برخوردار است و هم گواهی ایزوهای مختلف و مورد تأیید را دارد.

فروشگاه اینترنتی سین دخت با تضمین اصالت کالا، گارانتی بازگشت، مشاوره تخصصی و ارسال به موقع و سریع در کنارتان است تا خریدی مطمئن و ایمن داشته باشید.

تجربه خرید اینترنتی مقرون به صرفه و با آرامش و اطمینان خاطر در میان طیفی گسترده از محصولات با فروشگاه آنلاین سین دخت امکان پذیر است.
فروشگاه اینترنتی سین دخت با سابقه ای درخشان در ارائه خدمات اینترنتی و تنوع محصولات با بهترین قیمت و بیشترین تخفیف، یکی از معتبرترین فروشگاه های آنلاین با محصولات با کیفیت و متنوع است.

 

"تصویر

 

 

بهترین برندهای ضد آفتاب ایرانی و خارجی

ضد آفتاب های گوناگون و بسیار خوب از برندهای مختلف ایرانی و خارجی در بازار وجود دارد؛ مانند لیراک، سینره، دکتر ژیلا، ویشی، بیودرما، الارو و پریم. اما بهترین برندهای ضد آفتاب های ایرانی و خارجی کدام است؟ با ما همراه باشید تا چند نمونه از بهترین و پرطرفدارترین ضد آفتاب ها را در ادامه با هم بررسی کنیم.

بهترین کرم ضد آفتاب ایرانی
ضد آفتاب های ایرانی قوی برای پوست با داشتن خاصیت حفاظت از پوست در مقابل آفتاب و رساندن مواد مورد نیاز و مغذی پوست می توانند به خوبی از پوست در مقابل آفتاب محافظت کنند. در ادامه، دو کرم ضد آفتاب ایرانی مناسب و محبوب را باهم بررسی می کنیم.

1. کرم ضد آفتاب لافارر

اگر به دنبال کرم ضد آفتاب با پوشانندگی بالا و ضد لک هستید، کرم ضد آفتاب لافارر را پیشنهاد می کنیم. این کرم ضد آفتاب در برابر اشعه مضر آفتاب بسیار قوی است، لک های پوستی را برطرف می کند، موجب رطوب رسانی عمیق پوست می شود، ضد التهاب، قرمزی و حساسیت پوست است، از پیری پوست جلوگیری می کند و SPF 40 دارد. برند لافارر یکی از بهترین برندهای ایرانی با برخورداری از فناوری روز دنیا در زمینه تولید محصولات بهداشتی و مراقبتی پوست و مو است.

2. کرم ضد آفتاب سینره

برند سینره از برندهای معتبر ایرانی با محصولات مراقبت از پوست و مو بر پایه ترکیبات گیاهی است. این برند خوش نام کرم ضد آفتاب مخصوص خانم ها و آقایان نیز عرضه می کند. ضد آفتاب های سینره برای انواع پوست مانند پوست های چرب و خشک ارائه می شود تا با توجه به جنس پوست خود بتوانید ضد آفتاب مناسبتان را انتخاب نمایید.

 

"تصویر

 

ضد آفتاب های خارجی

اگر هم به دنبال کرم ضد آفتاب خارجی هستید، با ما همراه باشید تا لیستی از کرم ضد آفتاب های خارجی را با هم بررسی کنیم.

1. کرم ضد آفتاب بایودرما مدل Photoderm Max

محصولات بایودرما همواره در شمار محصولات محبوب و عالی قرار دارند. کرم ضد آفتاب بایودرما نیز یکی از محصولات بسیار خوب این برند است.
این ضد آفتاب قدرتمند به خوبی از پوست در مقابل پرتو مضر خورشید محافظت می کند. حجم 40 میل دارد، به سرعت جذب می شود، بافتی سبک دارد و در برابر تعریق و آب مقاوم است. همچنین، روی پوست، پوششی طبیعی ایجاد می کند.

2. کرم ضد آفتاب لیراک مدل Sunific

این کرم ضد آفتاب از ایجاد لک پوستی ناشی از تابش خورشید جلوگیری می کند، SPF 50 دارد، کاهش دهنده قرمزی و التهاب پوست است، از پیری پوست جلوگیری می کند، پوشانندگی بسیار خوب دارد و ضد تعریق و ضد آب است.

3. کرم ضد آفتاب اوریفلیم مدل Zune Sun

این کرم ضد آفتاب با بهره مندی از SPF50 به خوبی از پوست در برابر آفتاب محافظت می کند. این کرم ضد آفتاب ضد التهاب است، دارای روغن آفتابگردان، مناسب هر نوع پوست (به ویژه پوست های حساس) و دارای ویژگی فاقد چربی بودن و ضد آب است.

اما درباره برند اوریفلیم
این برند مشهور با 40 سال سابقه و ارسال محصولات آرایشی و مراقبتی پوست به بیش از 60 کشور دنیا در شمار برندهای برتر جهان است. اوریف لیم، درحقیقت، نام شرکت لوازم آرایش در سوئد است که اولین محصول خود را در سال 1976 وارد بازار کرد و با استقبال زیادی روبه رو شد.

 

"تصویر

 

قیمت کرم ضد آفتاب

تمام کرم ضد آفتاب های موجود در بازار ابتدا باید در سازمان داروسازی لیست شوند. سپس براساس استانداردها رتبه بندی و آزمایش شوند. درنتیجه، ارزان ترین ضد آفتاب با SPF 50 اگر از سوی وزارت بهداشت تأیید شود، مثل گران ترین ضد آفتاب عمل می کند و همان عملکرد حفاظتی را در مقابل آفتاب دارد.
یکی از مزیت های مصرف ضد آفتاب ارزان قیمت این است که احتمال استفاده مکرر آن بیشتر است. البته کرم گران تر می تواند با کیفیت تر باشد و احساس شادابی بیشتری ایجاد کند.

مطلب مرتبط: کرم ضد آفتاب خوب چی بخرم؟

نکته آخر
کرم ضد آفتاب ها برای مراقبت و سلامت پوست بسیار ضروری هستند؛ چراکه اجازه نمی دهند پرتو مضر خورشید به پوست آسیب بزند. قرارگیری در مقابل نور خورشید می تواند به پیری پوست، ایجاد لک، آفتاب سوختگی و قرمزی پوست و سرطان پوست منجر شود.
در این مطلب با بررسی کامل کرم ضد آفتاب، روش استفاده از کرم ضد آفتاب، انواع کرم ضد آفتاب، ترکیبات کرم ضد آفتاب و معرفی کرم ضد آفتاب ایرانی و کرم ضد آفتاب خارجی تلاش کردیم راهنمایی جامع ارائه دهیم تا به راحتی بتوانید کرم ضد آفتاب مناسب خود را انتخاب نمایید و از سلامت و زیبایی پوست خود محافظت و مراقبت کنید.

 

امتیاز این نوشته

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا