2 55
مقالات

کاربرد کانسیلر صورت در آرایش که احتمالا نمی دانستید!

برای ایجاد تغییرات شگفت انگیز در چهره، به یک کانسیلر و ابزار آرایشی نیاز دارید. در این مقاله، تکنیک های آرایشی و کاربردهای متنوع کانسیلر را توضیح داده ایم.

آیا کاربرد کانسیلر صورت در میکاپ را می دانید؟ آیا تا به حال از کانسیلر استفاده کرده اید؟ یکی از لوازم های آرایشی پرکاربرد و جدید برای صاف و یکدست کردن جلوه پوست، کانسیلر است. کانسیلر، عمدتا برای پوشاندن تیرگی نواحی زیر چشم به کار می رود. کانسیلرها، دارای بافت غلیظ و پوشانندگی بسیار بالا هستند که به راحتی تیرگی نواحی دورچشم یا نقاط دیگر و لک و جای جوش را می پوشانند.

کانسیلر آرایشی علاوه بر پوشاندن نواقص پوستی، کاربردهای دیگری نیز دارد که تنها میکاپ آرتیست های حرفه ای می دانند. شما می توانید با یک کانسیلر و ترفندهای آرایشی، نواقص چهره تان را بپوشانید و نقات قوت صورتتان را برجسته تر کنید تا جلوه ای زیبا و طبیعی در چهره تان ایجاد شود. در ادامه، با سین دخت همراه باشید تا به بررسی کاربردهای متنوع و شگفت انگیز کانسیلر صورت در آرایش بپردازیم.

بهتر است که رنگ کانسیلر، یک یا دو درجه روشن تر از رنگ طبیعی پوست صورت باشد.

کاربرد اصلی کانسیلر صورت چیست؟

کانسیلر( Concealer) کرم پودری با غلظت بالا و قدرت پوشانندگی فوق العاده می باشد که نواحی تیره دورچشم و نواقص سطح پوست را پوشش می دهد. استفاده از کانسیلر برای یکدست شدن رنگ پوست و در نتیجه داشتن میکاپ حرفه ای و جذاب موثر است. کانسیلرها انواع مختلفی دارند.

کاربرد کانسیلر صورت در آرایش
کانسیلر برای تیرگی دور چشم

کاربردهای کانسیلر آرایشی که احتمالا نمی دانستید!

کانسیلر، یک محصول آرایشی بسیار کاربردی است که با استفاده از آن و به کارگیری تکنیک های آرایشی، می توانید تغییرات شگفت انگیزی را در چهره تان ایجاد کنید. در ادامه این مطلب، کاربردهای فوق العاده کانسیلر در آرایش صورت را توضیح می دهیم.

حتما بخوانید: چطوری از ماسیدن کانسیلر جلوگیری کنیم؟

کاور کردن تیرگی دور چشم

تیرگی اطراف چشم، باعث خسته و کسل به نظر رسیدن چهره شده و شادابی صورت را از بین می برد. اگر پوست دور چشم تیره دارید، کافیست مقداری از یک کانسیلر آرایشی یک تا دو درجه روشن تر از پوستتان استفاده کنید. اگر می خواهید قدرت پوشانندگی تیرگی دور چشم با کانسیلر را بالا ببرید، پیشنهاد می کنیم از کانسیلر صورتی یا نارنجی برای خنثی کردن تیرگی دور چشم استفاده کنید و سپس، با یک کانسیلر نزدیک به رنگ پوستتان، جلوه ای یکدست روی پوست ایجاد کنید. برای افزایش دوام و ماندگاری کانسیلر دور چشم، پودر فیکس را فراموش نکنید.

افزایش حجم مژه ها

یکی از کاربردهای ویژه کانسیلر، حجیم کردن مژه ها است. برای حجیم کردن مژه ها با کانسیلر، ابتدا مقداری از کانسیلر مایع را به مژه های خود آغشته کرده و صبر کنید تا روی مژه ها خشک شود؛ سپس ریمل بزنید. این تکنیک آرایشی با کانسیلر برای افزایش حجم مژه هایتان را امتحان کنید؛ حتما از نتیجه آن شگفت زده خواهید شد.

اصلاح فرم ابروها

برای ایجاد یک جلوه مرتب و خوش حالت در ابروها، نباز به یک کانسیلر و براش کوچک دارید. کانسیلر مدادی، گزینه مناسبی برای اصلاح فرم ابروها هستند. شما می توانید خط بالایی و پایینی ابروها را کانسیلر بزنید و به وسیله براش آرایشی فید کنید تا ابروهای شما خوش حالت و مرتب به نظر بیایند.

افزایش ماندگاری رژ لب

می خواهید رنگ رژ لب، روی لبتان تغییر نکند؟ پس کانسیلر مایع را روی لب ها زده و با پد آرایشی به خوبی فید کنید. برای خشک شدن کانسیلر، حتما از پودر فیکس نیز استفاده کنید. حالا نوبت زدن رژ لب است. زیرسازی لب با کانسیلر قبل از رژ لب زدن، موجب افزایش ماندگاری رژ لب شده و از تغییر رنگ رژ لب روی لب ها جلوگیری می کند. این ترفند آرایشی را امتحان کنید و از نتیجه آن لذت ببرید.

کانتور کردن چشم

می خواهید چشم هایتان را درشت و کشیده جلوه بدهید؟ کانسیلر و براش آرایشی کوچک را بردارید و با کانسیلر از گوشه خارجی چشم به سمت بالا، یک خط بکشید و آن را به خوبی فید کنید. همچنین، می توانید با زدن کانسیلر روی گوشه خارجی پلک، پلک افتاده را کانتور کنید تا لیفت شده به نظر برسد.

کانتورینگ صورت

برای ایجاد تعادل در چهره، تکنیک های کانتورینگ را دست کم نگیرید. برای کانتورینگ و متعادل سازی چهره، می توانید از کانسیلر استفاده کنید. به طور کلی، کانسیلر و رنگ روشن پالت کانتورینگ، سبب بزرگ و برجسته به نظر رسیدن عضو صورت شده و رنگ تیره کانتورینگ، باعث کوچک و ظریف به نظر آمدن عضو صورت می شود. شما می توانید به تیغه بینی، انتهای استخوان ابروها، زیر گونه ها، چانه و اطراف چشم ها کانسیلر بزنید تا جلوه ای متعادل و زیبا در چهره ایجاد شود. برای زاویه سازی صورت بدون جراحی، به یک کانسیلر، پالت کانتورینگ، ابزار آرایشی و دانستن تکنیک های حرفه ای کانتورینگ صورت نیاز دارید.

بالا بردن ماندگاری سایه چشم

اگر می خواهید سایه چشم در پشت پلک شما، جلوه ای طبیعی داشته و ماندگاری بالایی داشته باشد؛ باید قبل از سایه چشم زدن، پوست پشت پلکتان را زیرسازی کنید. پس با زدن پرایمر مخصوص چشم، زیرسازی آرایش چشم را شروع کنید. سپس مقدار مناسبی از کانسیلر را به پشت پلک زده و به خوبی فید کنید. برای خشک کردن کانسیلر در پشت چشم ها، پودر فیکس را فراموش نکنید. زدن کانسیلر به پشت پلک، علاوه بر تثبیت و افزایش ماندگاری سایه چشم، از تغییر رنگ سایه چشم در پشت پلک نیز جلوگیری می کند.

پوشاندن جوش و آکنه

به یاد داشته باشید که شما می توانید با استفاده از لوازم آرایشی و تکنیک های میکاپ صورت، قرمزی و تیرگی جوش و جای جوش ها را کاور کنید و  پوشاندن برجستگی یا ناهمواری های پوست با آرایش امکان پذیر نیست. اگر جوش پوستتان قرمز و ماتهب است، ابتدا از کانسیلر سبز استفاده کنید تا قرمزی پوست را خنثی کند و سپس، از کانسیلر یک یا دو درجه روشن تر از پوستتان بزنید.

حتما بخوانید: اشتباهات رایج در کانسیلر زدن را می دانید؟

انواع کانسیلر صورت!

کانسیلرها، در سه نوع جامد، مایع، پودری و ماژیکی وجود دارند که می توانید بر اساس نوع پوست و با توجه با کاربرد و ویژگی های هرکدام، بهترین کانسیلر برای پوشاندن تیرگی زیر چشم و نواقص پوست خود را انتخاب کنید.

کانسیلر جامد

کانسیلرهای جامد در دو نوع مدادی یا استیکی وجود دارند که در هر دو حالت، به راحتی نواقص پوستتان را پوشش می دهند و ماندگاری بالایی روی پوست دارند. خرید کانسیلر جامد اغلب در سبد خرید لوازم آرایشی خانم ها قرار دارد.

کانسیلر استیکی

طراحی بسته بندی کانسیلر جامد استیکی، مانند رژ لب است که می توانید به راحتی با چرخاندن قسمت انتهایی کانسیلر، از آن استفاده کنید. همچنین کانسیلر جامد استیکی، چربی متعادلی دارد و در نتیجه با ایجاد یک لایه سبک روی پوست به آسانی تیرگی و نواقص پوست را به مدت زیادی کاور خواهد کرد و با داشتن بافت سبک، روی پوست خود احساس سنگینی نمی کنید و پوست به راحتی نفس می کشد.

کانسیلر آرایشی
کاربردهای کانسیلر آرایشی

کانسیلر مدادی

کانسیلر مدادی نسبت به استیکی چرب تر است؛ بنابراین، می توانید با توجه به چرب یا خشک بودن پوستتان، کانسیلر مناسب خود را انتخاب کنید. شما می توانید به راحتی کانسیلر جامد مدادی را به جای جوش یا لک و یا تیرگی های سطح پوست بزنید و با یک پد آرایشی و یا براش آن را روی صورتتان فید کنید. شکل مدادی این کانسیلر، استفاده از آن را بسیار آسان کرده است و می توانید با تسلط بیشتر، نواقص پوست خود را کاور کنید.

کانسیلر مایع

بافت مایع و نرم این نوع از کانسیلر، قدرت پخش بالایی دارد و به راحتی روی قسمت مورد نظر صورت را پوشش می دهد. کانسیلرهای مایع، به علت وجود چربی بیشتر و ترکیبات آبرسان، برای پوست های خشک انتخاب مناسبی هستند. همچنین برای پوشاندن چین و چروک اطراف چشم یا نواحی دیگر، بهتر است تا از کانسیلر مایع استفاده کنید؛ زیرا در مقایسه با سایر انواع کانسیلرها بافت رقیق‌ تری دارند و احتمال اینکه در چین‌ وچروک‌ اطراف چشم جمع شود، کمتر است.

 کانسیلر پودری

کانسیلر های پودری، از قدرت تثبیت کنندگی بالایی برخوردار هستند. کانسیلرهای پودری فشرده معمولا از پوشانندگی متوسط و جلوه طبیعی و مات برخوردارند. این نوع از کانسیلرها، بافتی سبک دارند و به علت بافت پودری، گزینه مناسبی برای پوست های چرب می باشد.

 کانسیلر ماژیکی

کانسیلر ماژیکی، بافتی تقریبا مایع و نرم دارد. قلم این کانسیلر با فرمولاسیون خاصی که دارد بسیار سبک است و برای رفع تیرگی دور چشم و دیگر نواحی صورت استفاده می‌شود. قلم های کانسیلر دارای رنگدانه‌ های سبک هستند که حالت طبیعی و نچرال را به پوست شما می‌دهد. قابلیت دافع آب بودن در این نوع از کانسیلر، باعث ماندگاری بیشتر بر روی پوست شما می‌شود. کانسیلر ماژیکی گزینه مناسبی برای پوست های حساس می باشد.

چگونه کانسیلر بزنیم؟مراحل زیرسازی آرایش!

کاربرد کانسیلر صورت در آرایش
کانسیلر آرایشی و کاربرد آن در میکاپ

کاربرد کانسیلر صورت در آرایش، زیرسازی پوست است. برای استفاده از کانسیلر، ابتدا باید صورتتان را برای میکاپ آماده کنید. در واقع اگر قبل از آرایش پوستتان را به خوبی نشویید یا از محصولات زیرساز میکاپ استفاده نکنید، میکاپ شما حرفه ای و زیبا به نظر نمی آید؛ بنابراین، زیرسازی آرایش برای داشتن چهره ای زیبا و میکاپ صورت حرفه ای، حائز اهمیت است.

در ادامه مراحل زیرسازی برای میکاپ را مرور می کنیم:

 1.  ابتدا صورتتان را با شوینده مناسب با نوع پوست خود شست شو داده و خشک کنید.
 2.  مقدار مناسبی از مرطوب کننده یا آبرسان پوست را به خوبی روی سطح پوست ماساژ دهید.
 3. ضد آفتاب را فراموش نکنید
 4. برای یکدست شدن بافت پوست و پر شدن ناهمواری های سطح پوست، از پرایمر استفاده کنید.
 5. پس از آماده کردن پوست برای میکاپ، مقدار مناسبی از کانسیلر را روی نواحی تیره و سایه های سیاه دور چشم، جای جوش و آکنه، جای لک و نواحی قرمز پوست بزنید،
 6.  به کمک پد آرایشی  کانسیلر را به صورت ضربه ای روی سطح پوست پخش کنید.

توجه داشته باشید که استفاده زیاد از کانسیلر، علاوه بر ایجاد ظاهری مصنوعی، باعث نمایان تر شدن تیرگی و جای جوش و لک شده و در طول روز به علت حجم زیاد و سنگین بودن لایه کانسیلر، حالتی ماسیده گرفته و در خطوط زیر یا بالای چشم جمع می شوند و ظاهری ناخوشایند را به وجود می آوردند. مهمترین نکته در استفاده از کانسلیر، زدن مقدار مناسبی از آن برای پوشاندن نواقص پوست است.

برای ماندگاری بیشتر کانسیلر و جلوگیری از پاک شدن یا ماسیده شدن آن در طول روز و در هنگام تعریق صورت، می توانید از محصولات تثبیت کننده آرایشی مانند پودر بیک یا پنکک استفاده کنید. بافت مات و خشک و پودری پنکک یا پودر بیک، باعث خشک شدن کانسیلر شده و با ایجاد ظاهری مات، آرایشتان را طبیعی تر جلوه می دهد.

کاربرد کانسیلر صورت و انواع کانسیلرها
انواع مختلف کانسیلر صورت

 

حتما بخوانید: ترفند های آرایش صورت دخترانه که احتمالا نمی دانستید!

فرق کانسیلر صورت و کانتور چیست؟

کانسیلرها، دارای رنگ های روشن برای پوشاندن یا خنثی کردن تیرگی یا قرمزی های سطح پوست می باشند. بهتر است رنگ کانسیلر، یک یا دو درجه روشن تر از رنگ پوستتان باشد تا با ایجاد رنگی طبیعی، باعث یکدست شدن رنگ پوستت و پوشاندن تیرگی و نواقص صورت شود. به طور کلی کانتور و (Contouring) به استفاده از رنگ های تیره و روشن کرم مخصوص کانتور یا کرم پودر گفته می شود که با استفاده از این رنگ ها، قسمت های مختلفی از صورت مانند استخوان گونه و استخوان فک برجسته تر شده و یا اینکه قسمت هایی از صورت مانند بینی را لاغرتر نشان می دهد.

کانتورینگ، با ایجاد نوعی خطا دید در چهره قسمت های زیبا صورت شما را برجسته تر کرده و نواقص چهره را پنهان می کند. با استفاده از کانتور، تغییر بسیار زیادی با چهره واقعی و بدون میکاپ خود خواهید داشت و به نوعی حالت و فرم صورت شما را تغییر خواهد داد. تکنیک کانتورینگ، بیشتر در گریم های سینمایی و یا آرایش و میکاپ عروس استفاده می شود و یک تکنیک آرایشی معروف برای میکاپ های حرفی ای می باشد.

استفاده از رنگ های روشن کانسیلر یا کانتور در صورت، باعث برجسته شدن آن قسمت و استفاده از رنگ تیره، باعث کوچکتر به نظر آمدن آن ناحیه می شود. بنابراین، می توانید بر اساس فرم و حالت صورتتان، از رنگ های تیره و روشن کانتور یا کانسیلر استفاده کنید. کاربرد کانسیلر صورت در آرایش، کانتورینگ صورت نیز است. بنابراین، کرم کانتور پالتی تخصصی برای کانتورینگ و گریم کردن صورت و اصلاح فرم و حالت چهره می باشد، اما کانسیلر برای پوشاندن نواقص پوست و یکدست کردن رنگ پوست صورت به کار می رود.

کاربرد کانسیلر صورت و کانسیلر رنگی
کانسیلرهای متنوع رنگی

 

حتما بخوانید: تاثیرات شگفت انگیز آرایش در جوانی صورت را می دانید؟

کانسیلرهای صورت رنگی چه کاربردی دارند؟

کانسیلرهای رنگی، نوعی کانسیلر تخصصی برای پوشاندن نواقص پوست هستند که با خنثی کردن رنگ لک یا تیرگی، باعث تعادل در چهره و یکدست شدن رنگ پوست صورت خواهند شد. از کاربردی ترین کانسیلر های رنگی موجود در بازار می توان به کانسیلر سبز، بنفش، نارنجی، زرد و صورتی اشاره کرد. کاربرد کانسیلر صورت در میکاپ، یکدست کردن رنگ پوست می باشد.

کانسیلر سبز

کانسیلر سبز، نواحی قرمز پوست را خنثی می کند و برای پوست هایی که جوش و حساسیت و قرمزی دارند، گزینه مناسبی است. اگر بخشی از قسمت های پوستتان قرمز شده، کانسیلر سبز را به سطح مورد نظر بزنید، سپس با اسفنج آرایشی به خوبی پخش کنید. پس از خنثی شدن قرمزی پوست، می توانید از کرم پودر یا پودر پنکک برای یکدست شدن رنگ پوستتان استفاده کنید.

کانسیلر بنفش

کانسیلر بنفش، خنثی کننده هر گونه زردی روی سطح پوست است. استفاده از کانسیلر بنفش، برای افرادی که پوستی با تناژ زرد دارند، باعث تعادل در چهره خواهد شد. رنگ بنفش، زردی پوستتان را می پوشاند و پوستی با درخشش طبیعی را به ارمغان می آورد. بنابراین، اگر پوستی با تناژ زرد دارید، بهتر است که قسمت های بزرگ صورت (پیشانی، اطراف صورت و خط فک) را به کمک کانسیلر بنفش کوچکتر جلوه دهید. در نظر داشته باشید که تصحیح کننده ی بنفش را باید به سمت خارجی صورت بزنید، سپس به کمک فونداسیون یا کرم پودر آن را روی پوست فید کنید.

کانسیلر نارنجی

کانسیلر نارنجی، بهترین رنگ برای پوست های گرم و تیره است. نواحی تیره دور چشم در پوست های گرم، تناژ زرد دارد و مانند پوست های روشن، بنفش یا آبی نیست. استفاده از کانسیلر نارنجی، برای پوست های روشن و گندمی مناسب نیست و تیرگی پوست آن ها را خنثی نمی کند. کانسیلر نارنجی را در نواحی تیره و جای جوش یا لک، مانند بالای گونه و زیر ناحیه چشم بزنید و با یک براش کانسیلر یا انگشت، به خوبی پخش کنید. کانسیلر نارنجی، پوست های تیره را روشن تر جلوه می دهد.

کانسیلر زرد

کانسیلر زرد خئثی کننده رنگ آبی و بنفش است. این کانسیلر، مناسب پوست های خیلی روشن می باشد. شما می توانید کانسیلر زرد را به صورت مثلثی زیر چشم بزنید و با پد آرایشی به خوبی پخش کنید.

کانسیلر صورتی

کانسیلرهای صورتی، چهره شما را شاداب و جوان و سرحال نشان می دهد. پوست های روشن و گندمی، می توانند از این کانسیلر استفاده کنند. شما می توانید کانسیلر صورتی را به زیر چشم، پیشانی و گونه ها بزنید، سپس با پد آن را محو کنید.

کاربرد کانسیلر صورت و انتخاب کانسیلر مناسب
کانسیلر دورچشم برای پوشاندن تیرگی ها

اشتباهات بزرگ در کانسیلر زدن!

استفاده حجم زیادی از کانسیلر، باعث می شود تا این کرم داخل چین و چروک های اطراف چشم جمع شوند و با ایجاد ظاهری ناخوشایند، چین چروک اطراف چشم شما را بیشتر نمایان کنند؛ بنابراین، لایه نازکی از کانسیلر را به اطراف چشم بزنید و سپس به کمک پد آرایشی پخش کنید. کانسیلر خیلی روشن تر از رنگ طبیعی پوست، چهره شما را مصنوعی و رنگ پریده و بیمارگونه نشان می دهد. مهمترین نکته برای انتخاب رنگ کانسیلر، استفاده از تناژ رنگی یک یا دو درجه روشن تر از پوست طبیعی شماست.

حتما بخوانید: کاربردهای فوق العاده پد آرایشی در میکاپ حرفه ای!

برای داشتن میکاپ طبیعی، پس از کانسیلر زدن آن را به خوبی پخش یا فید کنید. بهترین لوازم برای پخش کانسیلر، بیوتی بلندر یا براش های مسواکی هستند. بهتر است که پس از زدن کانسیلر، به کمک پودر بیک یا پنکک کانسیلرتان را خشک یا مات کنید، تا در طول روز و با تعریق صورت موجب برق افتادن زیر چشم یا پخش شدن آن به اطراف چشمتان نشود و ظاهری ناخوشایند در میکاپتان ایجاد نکند.

اگر از کانسیلرهای بی کیفیت و نامعتبر استفاده کنید، به علت وجود ترکیبات مضر، پوستتان را دچار التهاب و حساسیت می کند و ممکن است تیرگی زیر چشمانتان را افزایش دهد؛ بنابراین، ضروریست که از کانسیلر با کیفیت و معتبر استفاده کنید. کاربرد کانسیلر صورت در آرایش، پوشاندن نواقص پوستی است؛ بنابراین تنها روی جای جوش، لک و برای برجسته کردن نقاط زیبای صورت از آن استفاده نمایید.

کاربرد کانسیلر صورت و کانسیلر دور چشم
کانسیلر زدن به دورچشم ها

سخن آخر

کانسیلرها، محصولات آرایشی جدید و کاربردی هستند که تاثیر بسیار زیادی در زیبایی میکاپ دارند. شما  می توانید با استفاده از کانسیلر، نواقص صورتتان را بپوشانید و نقاط قوت چهره تان را برجسته کنید. در این مقاله، سعی کردیم تا اطلاعات کاملی درباره کاربرد کانسیلر صورت و انواع آن را در اختیارتان قرار دهیم. امیدواریم که پس از خواندن این مقاله، با کاربرد کانسیلر صورت در میکاپ چهره آشنا شده باشید و بتوانید با تکنیک های آرایشی آرایش با کانسیلر، یک میکاپ جذاب و حرفه ای انجام دهید. آیا شما در آرایش روزانه خود، از کانسیلر استفاده می کنید؟ به نظر شما کانسیلر، چه کاربردهای دیگری در میکاپ چهره دارد؟

4.7/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

 1. عکسا خیلی قشنشگن
  و من نمی دونستم اصلا کانسیلر رنگی داریم فک می کردم فقط رنگ پوسته
  کامل بود
  مرسی از نویسنده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا